Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

24 grudnia 2019

Niezwykłe jasełka. Wręczono nagrody za świąteczne karaoke

fot. pow.

fot. pow.

Widział ktoś kiedyś św. Józefa, który z wrażenia aż zemdlał podczas gdy Maryja rodziła Pana Jezusa?# Albo czy widział ktoś jak trzej królowie (i to nie przebierańcy, lecz tacy co są królami od urodzenia) przybywają do stajenki? Takie rzeczy tylko w Zespole Szkół w Szubinie i to tylko podczas Jasełek, które odbyły się 20 grudnia!

Zaczęło się niemrawo. Niektórych pierwsza scena przyprawiła o dreszcze, bo zaczęliśmy od momentu drogi krzyżowej i przybicia do krzyża Pana Jezusa. Na wielu twarzach rodziło się zdziwienie dotyczące tego, czy czasami nie pomyliły się reżyserowi wydarzenia z życia Chrystusa. Po chwili jednak otrzymaliśmy odpowiedź. To tylko scena zapowiadająca to, po co Pan Jezus przybył na ziemię. W drugiej scenie cofnęliśmy się o całe 33 lata i doświadczyliśmy przypomnienia wydarzeń związanych ze Świętami Narodzenia Pańskiego. Byli Aniołowie, Pasterze, Królowie, była Gospodyni, która nie przyjęła świętej Rodziny pod swój dach i „Popielarzowa”, która nakazała Maryi i Józefowi pójść do stajenki. Nie obyło się również bez obecności Jezusa. I to nie lalki, tylko prawdziwego małego aktora! Trzecia scena to już współczesność i codzienne realia szkoły. Zwrócono w niej uwagę na pewien problem, który dotyczy nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych. Dlatego w życzeniach nie było klasycznego „Wesołych Świąt”, lecz życzyliśmy sobie, by w trakcie świętowania zostawić komórkę w kieszeni i otworzyć się na drugiego człowieka.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom. Zarówno tym, którzy odgrywali poszczególne role, jak również tym, którzy pomagali w nagłośnieniu i dekoracji.

Na zakończenie p. Dyrektor wręczyła dyplomy uczniom, którzy wygrali konkursy w ostatnich tygodniach. Zwieńczeniem był występ klasy I TA, która kilka dni wcześniej wygrała szkolne karaoke w świątecznych anglojęzycznych piosenkach.

Materiał: A. Bubczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)