Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

24 grudnia 2019

Niezwykłe jasełka. Wręczono nagrody za świąteczne karaoke

fot. pow.

fot. pow.

Widział ktoś kiedyś św. Józefa, który z wrażenia aż zemdlał podczas gdy Maryja rodziła Pana Jezusa?# Albo czy widział ktoś jak trzej królowie (i to nie przebierańcy, lecz tacy co są królami od urodzenia) przybywają do stajenki? Takie rzeczy tylko w Zespole Szkół w Szubinie i to tylko podczas Jasełek, które odbyły się 20 grudnia!

Zaczęło się niemrawo. Niektórych pierwsza scena przyprawiła o dreszcze, bo zaczęliśmy od momentu drogi krzyżowej i przybicia do krzyża Pana Jezusa. Na wielu twarzach rodziło się zdziwienie dotyczące tego, czy czasami nie pomyliły się reżyserowi wydarzenia z życia Chrystusa. Po chwili jednak otrzymaliśmy odpowiedź. To tylko scena zapowiadająca to, po co Pan Jezus przybył na ziemię. W drugiej scenie cofnęliśmy się o całe 33 lata i doświadczyliśmy przypomnienia wydarzeń związanych ze Świętami Narodzenia Pańskiego. Byli Aniołowie, Pasterze, Królowie, była Gospodyni, która nie przyjęła świętej Rodziny pod swój dach i „Popielarzowa”, która nakazała Maryi i Józefowi pójść do stajenki. Nie obyło się również bez obecności Jezusa. I to nie lalki, tylko prawdziwego małego aktora! Trzecia scena to już współczesność i codzienne realia szkoły. Zwrócono w niej uwagę na pewien problem, który dotyczy nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych. Dlatego w życzeniach nie było klasycznego „Wesołych Świąt”, lecz życzyliśmy sobie, by w trakcie świętowania zostawić komórkę w kieszeni i otworzyć się na drugiego człowieka.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom. Zarówno tym, którzy odgrywali poszczególne role, jak również tym, którzy pomagali w nagłośnieniu i dekoracji.

Na zakończenie p. Dyrektor wręczyła dyplomy uczniom, którzy wygrali konkursy w ostatnich tygodniach. Zwieńczeniem był występ klasy I TA, która kilka dni wcześniej wygrała szkolne karaoke w świątecznych anglojęzycznych piosenkach.

Materiał: A. Bubczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)