Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2019

Niezwykła okoliczność spotkania. 25-lecie istnienia powiatu

fot. Powiat Elbe - Elster

fot. Powiat Elbe - Elster

W niedzielę, 6 stycznia w Bad Liebenwerda, w Niemczech, miało miejsce spotkanie przedstawicieli # partnerskich powiatów Elbe-Elster, Markischer Kreis, nakielskiego i raciborskiego. Była to niezwykła okoliczność, gdyż w tym roku niemiecki powiat obchodzi jubileusz 25 lat istnienia.

Delegacje reprezentowane przez starostę nakielskiego – Tadeusza Sobola, raciborskiego – Grzegorza Swobodę, oraz starostów niemieckich powiatów Christiana Heinricha Jaschinskiego (Elbe-Elster) oraz Thomasa Gemke (Märkischer Kreis) spotkały się w kościele pw. Św. Mikołaja. Wydarzenie rozpoczął wspaniały koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej, która zaprezentowała najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej Straussa, Mozarta i Mahlera. Goście mieli także możliwość wysłuchania recitalu sopranistki Nadine Lehner i klarnecisty Dawida Orłowskiego.

Po koncercie przyszedł czas na bardziej oficjalną część spotkania – wręczenie listów i pamiątek jubileuszowych. Starosta Nakielski wraz z Przewodniczącą Komisji Edukacji Promocji i Sportu Rozalią Wencel podziękowali za lata owocnej współpracy między naszymi powiatami i wyrazili chęć pielęgnowania naszych przyjaznych kontaktów. Spotkanie było także okazją do rozmów dotyczących zbliżających się tegorocznych obchodów 20 lat współpracy między powiatem nakielskim i Elbe-Elster.

materiał: P. Zmarzły

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)