Dziś mamy 24 marca 2018, sobota, imieniny obchodzą:
08 marca 2018

Nietypowa intwerwencja służb. Próbowali uratować łosia

fot. Paweł Dobies

fot. Paweł Dobies

Nie udało się uratować łosia, który próbował przepłynąć Noteć w okolicy miejscowości # Kowalewko Folwark.

W sobotnie południe, 3 marca, straż pożarną, służbę leśną oraz przedstawicieli miejscowego koła łowieckiego o zdarzeniu poinformował mieszkaniec pobliskiej miejscowości, spacerujący wzdłuż rzeki. Na miejsce przybyła Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza z Szubina, która dysponuje sprzętem pływającym. Do pomocy wezwano również strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gromadnie. Utrudnieniem, opóźniającym akcję, były bardzo ciężkie warunki terenowe, które skomplikowały dojazd bezpośrednio do miejsca zdarzenia. Część drogi służby przemierzyły pieszo.

Pokonanie rzeki nie stanowi dla łosia problemu. Jednak utrzymujące się dłuższy czas bardzo niskie temperatury, spowodowały pojawienie się kilkumetrowej szerokości tafli lodu, która skutecznie uniemożliwiła zwierzęciu wydostanie się z wody.

Niestety, mimo zaangażowaniu strażaków i podjętej próby wydobycia zwierzęcia na brzeg, łosia nie udało się uratować. Nie wiadomo jak długo przebywał w wodzie. Prawdopodobnie zmęczenie, wyziębienie oraz stres przyczyniły się do jego utonięcia. Dalsze działania strażaków polegały na wydobyciu martwego łosia z wody. O zdarzeniu poinformowano również służby weterynaryjne.

materiał: Paweł Dobies

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)