Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

10 maja 2020
(sonda)

Niedzielne zakupy ograniczone. W które niedziele 2020 roku zrobimy zakupy?

Ustawa o zakazie handlu w niedziele weszła w życie 10 stycznia 2018 roku. W tym roku jest #zaledwie siedem niedziel handlowych.

Możliwość handlu w poszczególne niedziele miesiąca była stopniowo ograniczana. Mianowicie, na początku zakupy można było robić w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W roku 2019 niedzielne zakupy zostały jeszcze bardziej ograniczone. Możliwe były tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. A jak wygląda to w 2020 roku?

Niektórzy dopiero zaczęli przyzwyczajać się, że nie zrobią zakupów w niedzielę, a handel w nie został jeszcze bardziej ograniczony. W ciągu całego 2020 roku będzie zaledwie 7 niedziel handlowych. O jakie dokładnie niedziele chodzi?

 • 26 stycznia 2020,
 • 5 kwietnia 2020,
 • 26 kwietnia 2020,
 • 28 czerwca 2020,
 • 30 sierpnia 2020,
 • 13 grudnia 2020,
 • 20 grudnia 2020.

Trzy z nich już minęły, a najbliższa dopiero 28 czerwca. Są sklepy, które mogą być czynne w każdą niedzielę. Jakie? Te, w których za ladą staną właściciele, stacje benzynowe, dworce, lotniska, apteki, lodziarnie, piekarnie, kwiaciarnie, urzędy pocztowe, oraz sklepy z prasą, pamiątkami, biletami czy wyrobami tytoniowymi.

A wy robicie zakupy w niedziele handlowe? Zagłosujcie w naszej sondzie.

Ankieta

Czy robisz zakupy w niedziele handlowe?

 • Tak
 • NieOceń artykuł: 2 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Lubię kupować , w dniu 11-05-2020 20:00:30 napisał:

  Szkoda że nie wrócą wolność wyboru dla każdego jak co i spędza czas....

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Meble pokojowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Elewacje
Meble kuchenne
Odchudzanie
Meble łazienkowe
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)