Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 października 2019

Niedługo badanie mammograficzne. Panie mogą się już rejestrować

fot. archiwum

fot. archiwum

Urząd Miejski w Szubinie i Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają na # badania mammograficzne (bezpłatne, bez skierowania).

Panie w wieku 50 - 69 lat, które nie miały wykonanych takich badań w ostatnich 24 miesiącach do Mammobusu zlokalizowanego przy Szubińskim Domu Kultury ul. Kcyńska 23 w dniu 22 października 2019 r. (wtorek) - godz. 9.00 - 16.30.

Rejestracja pod numerem tel. 52 374 34 01

materiał: UM Szubin 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Doktor, w dniu 10-10-2019 06:48:46 napisał:

  Trzeba nadmienić, że badanie morfologiczne niosą ze sobą skutki, mogą to być nowe małe guzki powstające przez promieniowanie jonizujące. W Szwajcarii od kilku już nie stosuje się tego badania właśnie z tych względów. Zwykle badanie dłonią piersi ma taką samą skuteczność jak badanie mammografem. Przypomnę, że nie dawno NFZ badał aparature do mammografii, ponad 80% przekracza normy promieniowania jonizującego. Niestety te urządzenia są dalej w użytku.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  jola, w dniu 10-10-2019 11:05:46 napisał:

  https://nordic.cochrane.org/przesiewowe-badania-mammograficzne-w-kierunku-raka-piersi Jeśli 2000 kobiet będzie regularnie uczestniczyć w badaniach przesiewowych przez 10 lat, to korzyść odniesie jedna, ponieważ uniknie śmierci spowodowanej rakiem piersi. Równocześnie wskutek tych badań 10 zdrowych kobiet zostanie uznanych za chore na nowotwór złośliwy i będzie niepotrzebnie leczonych. Kobietom tym zostanie częściowo lub całkowicie usunięta pierś, wiele z nich zostanie poddanych radioterapii, a niektóre chemioterapii. Oprócz tego około 200 zdrowych kobiet doświadczy fałszywego alarmu. Stres psychiczny do czasu wyjaśnienia, czy to rzeczywiście jest rak, a także później, może być bardzo duży.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Sprawdzanie świateł
Masaż leczniczy
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Elewacje
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)