Dziś mamy 24 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 stycznia 2019

Nasze zdrowie w naszych rękach. Gimnastyka dobra sprawa i z rodzicami wspaniała zabawa

fot. pow

fot. pow

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie kontynuuje zadanie roczne # dotyczące promocji zdrowia: „Nasze zdrowie w naszych rękach”. Dobre samopoczucie, troska o zdrowie to atrybuty promowania zdrowia w środowisku przedszkolnym.

Rodzice dzieci są pierwszymi i najważniejszymi edukatorami zdrowia swoich dzieci. Przedszkole natomiast stwarza dzieciom warunki do codziennego praktykowania zachowań prozdrowotnych. Promuje aktywny sposób spędzania czasu wolnego. Aktywność ruchowa u dzieci służy wytworzeniu przyzwyczajenia do uprawiania gimnastyki, czynnego wypoczynku i rekreacji. Poprzez zabawę i gry ruchowe dzieci  nabywają określone umiejętności i sprawności kształtujące orientację, koordynację ruchową, szybkość reakcji i poczucie rytmu. Elementy dyscypliny i współdziałania w grupie, odpowiedzialności za siebie według myśli daltońskiej pozwalają na zgłębienie wiedzy prozdrowotnej i doświadczenie. Dzieci pięcio-, a także czteroletnie mają niewyczerpane pokłady energii, dlatego bardzo lubią gimnastykę.

Podczas zajęć ruchowych Promyczki razem z rodzicami wzięły udział w różnych konkurencjach: przechodzenie przez hula-hop bez odrywania rąk, czołganie, ślizganie i ciągnięcie na kocyku, przemieszczanie w długim rzędzie po podłodze na pośladkach, przechodzenie w tunelu, skakanie po wyznaczonej trasie z obręczy oraz kręcenie do muzyki hula-hopem. Podczas stosowania różnych form aktywności ruchowej u dzieci wystąpił wysiłek dynamiczny i statyczny, ruch naśladowczy i odtwórczy.

Zdrowe współzawodnictwo wśród dzieci i rodziców wprowadziło nastrój radości i dobrego samopoczucia, a refleksją dnia były pozytywne buźki symbolizujące zadowolenie i spełnienie oczekiwań względem ustalonych wcześniej ćwiczeń gimnastycznych.

Elementy dyscypliny i współdziałania w grupie, odpowiedzialności za siebie według myśli daltońskiej, pozwalają na przyswojenie wiedzy prozdrowotnej i pogłębianie doświadczenia, a przede wszystkim kształtowanie nawyków, które zakorzenią się w codzienności.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 34 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)