Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2018

Nasi uczniowie na Warsztatach EuroWeek. Doskonalono umiejętności językowe

fot. pow

fot. pow

W dniach 22-26 listopada 2018r. uczniowie klas VI-VIII i trzecich gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 1 w# Szubinie uczestniczyli w projekcie szkoleniowym EuroWeek Szkoła Liderów w Miedzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej. Program zajęć obejmował zajęcia z wolontariuszami między innymi z Filipin, Meksyku, Wietnamu, Kuby, Kolumbii, Indii, Tajlandii, Etiopii i Ukrainy.

EuroWeek to program edukacyjny dla dzieci i młodzieży, którego celem jest doskonalenie języka angielskiego, nauka wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwój kreatywności. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i przybierają różne formy: od interaktywnych warsztatów, poprzez gry symulacyjne, na praktycznych ćwiczeniach kończąc.

Prócz uczniów “Jedynki” w zajęciach uczestniczyła młodzież szkolna z Żyrardowa, Żmudzi, Łanów i Starego Cykarzewa. Program zajęć obejmował m.in. multimedialne prezentacje poszczególnych krajów – ich tradycji i kultury. Dzięki temu doświadczeniu młodzież w przystępny sposób uczyła się tolerancji i szacunku, podnosząc jednocześnie swoje umiejętności językowe. Były zajęcia w podgrupach doskonalące komunikację w języku angielskim, wcielanie się w różne role, narodowe tańce i tradycje,  zajęcia w formie dramy, kręcenie filmów reklamowych i przygotowywanie przedstawień w języku angielskim. Na zakończenie, każdy uczestnik otrzymał Cetryfikat potwierdzający ukończenie szkolenia “EuroWeek – Szkoła Liderów”.

Udział w tych warsztatach  to bardzo cenne doświadczenie. Młodzież z wielką energią i zapałem zaangażowała się w podejmowane działania wykazując się sporą dozą kreatywności i otwartością. Warsztaty były dla uczniów niezapomnianym przeżyciem, gdyż oprócz  nowo nabytej wiedzy i umiejętności zawarli też nowe przyjaźnie i wielu z nich bardzo żałowało, że EuroWeek tak szybko dobiegł końca.

Wyjazd na warsztaty EuroWeek oraz warsztaty profilaktyczne, które uczniowie klas VIII i klas III gimazjum oraz rodzice uczniów klas VI odbyli w szkole dofinansowane były z zadań Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018. Uczniowie mogli doświadczyć alternatywnych, wolnych od nałogów sposobów spędzania czasu. Autorkami projeku  pt: “Profilaktyka przez kształtowanie zdolności językowych” do GKRPA w Szubinie są nauczycielki języka angielskiego Ewelina Kapsa i Magdalena Gozdur.

materiał: Ewelina Kapsa/SP1 Szubin

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Gimnastyka korekcyjna
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Bon upominkowy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)