Dziś mamy 19 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

30 maja 2019

Nakielscy policjanci rozmawiali z uczniami. Przypominali zasady zachowania w szkole

fot.pow

fot.pow

O zasadach poprawnego zachowania się młodzieży na terenie szkoły# oraz przepisach ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, rozmawiali podczas spotkania z uczniami szkoły w Królikowie sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. szt. Marcin Pilch, zajmujący się w nakielskiej komendzie profilaktyką.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. szt. Marcin Pilch z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii odwiedzili ostatnio uczniów w Szkole Podstawowej w Królikowie.

Podczas rozmów z uczniami z klas IV – VIII mundurowi przypominali o zasadach poprawnego zachowania na terenie szkoły. Wskazywali, że agresywne zachowania uczniów traktowane mogą być jako przejawy demoralizacji, a sprawami nieletnich, którzy swoim zachowaniem łamią obowiązujące normy współżycia społecznego, zajmuje się policja oraz sąd rodzinny. Policjanci przypominali młodzieży o konieczności przestrzegania szkolnego regulaminu i słuchania poleceń nauczycieli, którzy w trakcie zajęć lekcyjnych sprawują nad uczniami nadzór.

Sierż. szt. Wrzeszcz oraz sierż. szt. Pilch omówili także przepisy ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich ze wskazaniem odpowiedzialności, jaką za łamanie prawa mogą ponosić osoby nieletnie.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Masaż gorącymi kamieniami
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Zabiegi odmładzające
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)