Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

30 maja 2019

Nakielscy policjanci rozmawiali z uczniami. Przypominali zasady zachowania w szkole

fot.pow

fot.pow

O zasadach poprawnego zachowania się młodzieży na terenie szkoły# oraz przepisach ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, rozmawiali podczas spotkania z uczniami szkoły w Królikowie sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. szt. Marcin Pilch, zajmujący się w nakielskiej komendzie profilaktyką.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. szt. Marcin Pilch z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii odwiedzili ostatnio uczniów w Szkole Podstawowej w Królikowie.

Podczas rozmów z uczniami z klas IV – VIII mundurowi przypominali o zasadach poprawnego zachowania na terenie szkoły. Wskazywali, że agresywne zachowania uczniów traktowane mogą być jako przejawy demoralizacji, a sprawami nieletnich, którzy swoim zachowaniem łamią obowiązujące normy współżycia społecznego, zajmuje się policja oraz sąd rodzinny. Policjanci przypominali młodzieży o konieczności przestrzegania szkolnego regulaminu i słuchania poleceń nauczycieli, którzy w trakcie zajęć lekcyjnych sprawują nad uczniami nadzór.

Sierż. szt. Wrzeszcz oraz sierż. szt. Pilch omówili także przepisy ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich ze wskazaniem odpowiedzialności, jaką za łamanie prawa mogą ponosić osoby nieletnie.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Czytniki kodów kreskowych
Meble łazienkowe
Odchudzanie
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Wulkanizacja
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)