Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2020

Najstarszy konkurs sztuki ludowej został wznowiony!

fot. pow.

fot. pow.

Szubiński Dom Kultury wznowił prace nad organizacją 58. Konkursu Sztuki Ludowej #Pałuk. Termin składania prac mija 24 lipca, a podsumowanie odbędzie się bez udziału publiczności.

Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk odbywa się nieprzerwanie od 1963 roku. Przetrwał przebudowę siedziby w latach 60-tych, stan wojenny, wstrzymał go Koronawirus. 58. edycja tego wydarzenia miała zostać podsumowana 9 maja. Jednak na dwa tygodnie przed pierwszym terminem składania prac zawieszono działalność instytucji kultury w całej Polsce. Podjęto więc próbę przesunięcia tego terminu do połowy kwietnia, co też okazało się niemożliwe do wykonania. Ostatecznie wydarzenie zostało zawieszone.

Na kilka dni przed wznowieniem działalności Szubińskiego Domu Kultury ogłoszony został nowy regulamin konkursu. Oto co się zmienia w porównaniu do pierwotnego regulaminu tej edycji.

Prace na konkurs można złożyć w czterech lokalizacjach. Jest to oczywiście tymczasowa siedziba Szubińskiego Domu Kultury przy ul. Św. Marcina 13 w Szubinie, Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, Muzeum Regionalne “Opatówka” w Wągrowcu oraz Żniński Dom Kultury. Istnieje jednak różnica w terminach dostarczenia prac. Do instytucji w Kcyni, Wągrowcu i Żninie prace należy składać już do 3 lipca. Prace twórców będą tam przechowywane przez okres dwóch tygodni po czym do 24 lipca zostaną przetransportowane do Szubina. Właśnie tego dnia przypada ostateczny termin składania prac. W siedzibie organizatora wszystkie dzieła dostarczone transportem zbiorowym jak i osobiście również przejdą dwutygodniową kwarantannę przed oceną komisji konkursowej.

Jak co roku twórcy wraz z regulaminem otrzymują losowe, indywidualne godło. Tak też było w tym roku. Otrzymane w lutym br. przez stałych uczestników godła zachowują swoją ważność i należy nimi opisać swoje prace. W przypadku braku sygnetu należy skontaktować się z organizatorem.

Tegoroczne podsumowanie konkursu będzie inne od wszystkich dotychczasowych. Odbędzie się ono bez bezpośredniego udziału twórców, przedstawicieli partnerów konkursu, gości i mediów. Jednak transmisję z przebiegu podsumowania będzie można obejrzeć w Internecie na kanale YouTube Szubińskiego Domu Kultury i Facebooku organizatora. Link do transmisji dostępny będzie także na stronach internetowych partnerów konkursu. Samo podsumowanie zaplanowane zostało na 12 września o godzinie 18:00.

Materiał: Paweł Pietroń

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa magazynów
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Strażacy zaatakowani podczas akcji. "Apelujemy o szacunek i wsparcie"

27 marca 2024 roku o godz. 20:30, strażacy z Komendy Powiatowej #Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej zostali wezwani do pożaru na jednym z osiedli w m. Koszary.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)