Dziś mamy 30 marca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 lutego 2020

Na pamiątkę bitwy pod Rynarzewem. Sprawdź wyniki turnieju

fot. Piotr Szybowicz

fot. Piotr Szybowicz

Dokładnie 101 lat temu - w lutym 1919 roku, miała miejsce bitwa pod Rynarzewem - jedno #z wydarzeń powstania wielkopolskiego. Powstańcy zdobyli niemiecki pociąg pancerny, który otrzymał nazwę "Danuta".

Na pamiątkę tego wydarzenia w szubińskim I LO im. Stanisława Wyspiańskiego zorganizowano Turniej Warcabowy - Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta", który rozegrano w ramach Festiwalu Szachowo - Warcabowego. W zawodach rywalizowano w dwóch grupach turniejowych: A - 1800, 1600, 1400, 1200, 1000, B - 1000. Nagrody wręczali: burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, dyrektor LO Elżbieta Kłosowska - Hilscher i sędzia Mikołaj Włoch.

I miejsca w poszczególnych grupach wywalczyli: Turniej A - 1800 - Alan Jagodziński (I LO Szubin / LKS Chrobry Gniezno / Miastowice), 1600 - Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza), 1400 - Jarosław Pawlak (NOK Nakło), 1200 - Ewelina Musiał (LUKS Feniks Mrocza), 1000 - Mariusz Beczyński (I LO Szubin), Turniej B - 1000 - Sebastian Król (SzDK Szubin / Rynarzewo).

Zawodnicy gminy Szubin wywalczyli następujące miejsca na podium: Turniej A - I miejsce 1800 - Alan Jagodziński (I LO Szubin / LKS Chrobry Gniezno / Miastowice), III miejsce 1800 Alan Jagodziński (I LO Szubin / LKS Chrobry Gniezno / Miastowice), III miejsce 1600 Adam Maciejewski (MKS EMDEK Bydgoszcz / Rynarzewo), I miejsce 1000 - Mariusz Beczyński (I LO Szubin), II miejsce 1000 - Wirginia Nowojska (I LO Szubin), III miejsce 1000 - Sergiusz Braniewicz (I LO Szubin), Turniej B - I miejsce Sebastian Król (SzDK Szubin / Rynarzewo), II miejsce Jan Pawlak (SzDK Szubin), III miejsce Karol Szpurka (SzDK Szubin).

Materiał: Piotr Szybowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)