Dziś mamy 16 lutego 2019, sobota, imieniny obchodzą:

08 lipca 2018

Na dodatki mieszkaniowe i energetyczne. Ile zapłaciła gmina?

Do zadań własnych gminy należą m.in. wypłaty dodatków mieszkaniowych i energetycznych #osobom do tego uprawnionym. Ile wypłacono ich w 2017 roku?

Realizacja zadania wynika z ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o dodatkach mieszkaniowych. Jest to zadanie własne gminy. Na podstawie zapisów w/w ustawy oraz uchwały Rady Miejskiej w Szubinie, wysokość dodatku mieszkaniowego nie może przekroczyć 60% wydatków przypadających na normatywną powierzchnię lokalu lub 60% wydatków ponoszonych na lokal mieszkalny, jeżeli powierzchnia tego lokalu jest mniejsza lub równa normatywnej powierzchni lokalu.

W roku 2017 wypłacono 4428 dodatków mieszkaniowych na łączną kwotę 1 mln 061 tys. zł. Średnio miesięcznie wypłacono 369 dodatków mieszkaniowych na kwotę 88 319 zł. Średnia kwota dodatku to 239 zł.

Na podstawie ustawy z dnia 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw, odbiorca wrażliwy energii elektrycznej od 1 stycznia 2014 r. nabył prawo do zryczałtowanego dodatku energetycznego.

W okresie od 1 maja 2016 r. do 30 kwietnia 2017 r. wysokość dodatku energetycznego wynosiła dla gospodarstwa domowego: prowadzonego przez osobę samotną – 11,29 zł/miesiąc; składającego się z 2 do 4 osób – 15,68 zł/miesiąc; składającego się z co najmniej 5 osób – 18,81 zł/miesiąc.

Od 1 maja 2017 r. kwota dodatku energetycznego wynosi dla gospodarstwa domowego: prowadzonego przez osobę samotną – 11,22 zł/miesiąc; składającego się z 2 do 4 osób – 15,58 zł/miesiąc; składającego się z co najmniej 5 osób – 18,70 zł/miesiąc.

Jest to zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej. Na jego realizację na dzień 31 grudnia 2017 gmina Szubin otrzymała dotację w kwocie 7 tys. 969 zł, co stanowiło zapotrzebowanie na 2017 rok. Kwota w całości została przekazana do gminy. W 2017 r. na wypłatę dodatków energetycznych wydano 7 271 zł, z tego: 1 799 zł dla 1-osobowych gospodarstw domowych; 3 373 zł dla gospodarstw domowych składających się z 2 do 4 osób; 2 099 zł dla gospodarstw domowych składających się z co najmniej 5 osób. Od zrealizowanych świadczeń gminie przysługuje 2 % na koszty obsługi zadania. Kwotę 145 zł przeznaczono na sfinansowanie kosztów obsługi zadania. Łącznie w ramach zadania i przyznanej dotacji wydatkowano kwotę 7 417 zł.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zabieg parafinowy
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Zabiegi odmładzające
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Botox i kwas hialuronowy
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)