Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:
21 czerwca 2017

Mundurowi odwiedzili szkołę i przedszkole. Tłumaczyli dzieciom, jak spędzić bezpiecznie wakacje

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” szubińscy dzielnicowi spotkali się z dziećmi w # dwóch szkołach na terenie gminy oraz przedszkolu. Podczas spotkań poruszono wiele ważnych kwestii związanych z bezpiecznym wypoczynkiem podczas nadchodzących wakacji.

Dzisiaj (21.06.17) w Zespole Szkół w Kowalewie, a w poniedziałek (19.06.17) w Zespole Szkół w Rynarzewie i Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Szubinie, gościli dzielnicowi z miejscowego komisariatu. Mundurowi pojechali do placówek, aby rozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Funkcjonariusze omówili podstawowe zasady, jakie winno przestrzegać każde dziecko by być bezpiecznym podczas wakacyjnego odpoczynku. Wiele uwagi poświęcili na omówienie zasad zachowania się na kąpieliskach. Informowali jednocześnie z jakimi niebezpieczeństwami można spotkać się na akwenach.

Nie zabrakło też informacji na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, w tym na temat zgodnego z przepisami korzystania z rowerów. Policjanci zwracali również uwagę, jak powinien być wyposażony jednoślad. 

Ponieważ uczniowie szkół, które odwiedzili dzielnicowi mieszkają na wsiach, dzielnicowi dodatkowo przestrzegali ich przed zagrożeniami, jakie związane są z pracami polowymi i prosili jednocześnie, aby dzieci zachowały szczególną ostrożność, kiedy będą pomagać rodzicom w tego typu pracach.

Na zakończenie spotkania dzieci usłyszały kilka słów na temat zgodnego z przepisami, a tym samym bezpiecznego korzystania z dróg.

Spotkania w szkołach zorganizowano włączając się tym samym w kampanię MSWiA pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

materiał: Mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Sprawdzanie geometrii kół
Pomoc drogowa
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)