Dziś mamy 13 listopada 2019, środa, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Mundurowi na spotkaniu z uczniami. Tematem bezpieczne spędzanie wakacji

fot.pow

fot.pow

O zagrożeniach związanych z nadchodzącymi wakacjami rozmawiali podczas spotkania z uczniami# Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie nakielscy mundurowi. Mowa była o niewłaściwym korzystaniu z sieci internetowej, grach komputerowych, znajomościach zawieranych przez Internet i wielu innych tematach.

Policjanci zajmujący się w nakielskiej komendzie działalnością profilaktyczną odwiedzili w ostatnich dniach uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Z młodzieżą z klas VI – VIII sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch rozmawiali o zasadach bezpiecznego spędzania nadchodzących wakacji.

Wiele uwagi poświęcono zagrożeniom w świecie wirtualnym. Mowa była o zawieraniu znajomości za pośrednictwem sieci, grach internetowych i korzystaniu z kart płatniczych rodziców do zakupów postaci z gier, czy wysyłaniu drogich smsów specjalnych. Policjanci zwracali też uwagę na cyberprzemoc, informując jednocześnie, że nikt w sieci nie jest anonimowy, a za przestępstwa popełniane za pośrednictwem sieci grozi taka sama odpowiedzialność prawna, jak za czyny karalne popełnione w świecie realnym.

Policjanci zwracali też dużą uwagę na bezpieczeństwo podczas korzystania z kąpielisk. Przestrzegali przed nierozważnymi zabawami w wodzie, niewłaściwym korzystaniem z urządzeń wodnych oraz przecenianiem swoich umiejętności pływackich.

Uczniowie mieli też okazję poznać pracę przewodnika policyjnego czworonoga i usłyszeć informacje na temat zasad zachowania podczas ataku niebezpiecznego zwierzęcia. O swojej codziennej służbie opowiadał przewodnik asp. Łukasz Król.

Zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez mundurowych miały na celu uświadomienie młodym ludziom jakie zagrożenia mogą ich spotkać w związku z nadmiarem wolnego czas podczas wakacji.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

 

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Makijaż ślubny
Naczepa platforma
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)