Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2019

Mikołajki na sportowo. Nie zabrakło pokazu mody i konkurencji

fot. Agnieszka Kobierowska

fot. Agnieszka Kobierowska

W przeddzień Mikołajek w I LO w Szubinie odbył się I Międzyklasowy Turniej #Mikołajkowy. Na sali gimnastycznej w wyśmienitych humorach pojawili się uczniowie i nauczyciele przebrani za Mikołaje, śnieżynki czy renifery.

Każda klasa wzięła udział w pokazie mody mikołajkowej. Jury w składzie: pani dyrektor Elżbieta Kłosowska-Hilscher, pani Klaudia Bethke oraz pani Bernadeta Kowalska oceniało także wór Mikołaja oraz pięknie zapakowane prezenty. Później przyszedł czas na konkurencje sportowe, takie jak: transporter prezentów, Mikołajkowy slalom, toczenie śnieżnej kuli czy rzut prezentem do komina ( kosza).

Zawody wygrała klasa IIIa wraz z Ia, drugie miejsce zajęła II klasa, trzecie – I b . Turniej prowadziły uczennice klasy III: Julia Stodolna, Natalia Konopczyńska, które dzielnie wspierali: Julia Siuchnińska, Kinga Kantorska, Jakub Tabor oraz Dominika Bojewska. Nad muzyką czuwał niezastąpiony Adrian Haus.

Materiał: Agnieszka Kobierowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)