Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

16 września 2019

Mieszkańcy rozdysponowali fundusz. Priorytetem miejsce dla dzieci

fot. LZ

fot. LZ

Dąbrówka Słupska w ramach funduszu sołeckiego ma do rozdysponowania # 20 tys. 159 zł. Mieszkańcy zgodnie rozdzielili pieniądze na kilka zadań, jednak w przyszłym roku priorytetem dla nich będzie stworzenie miejsca dla dzieci.

Zanim rozpoczął się podział nowego funduszu, trzeba było wprowadzić zmiany w tegorocznym budżecie. Do dyspozycji sołectwa pozostało jeszcze 1329 zł i mieszkańcy zgodnie ustalili, żeby zakupić rozkładane stoły i ławki. A ile pieniędzy przeznaczono na poszczególne zadania na rok 2020?

– promocja gminy, w tym turniej sołectw – 2000 zł,
– utrzymanie boiska i zakup zieleni – 1500 zł,
– doposażenie świetlicy (nowe drzwi wejściowe) – 2500 zł,
– metalowe elementy na plac zabaw – 10 tys. 859 zł,
– kruszywo na drogi – 3000 zł,
– doposażenie OSP Ciężkowo – 300 zł.

Sołtys Tadeusz Ciesielski zaproponował jeszcze podstawienie kontenerów wielkogabarytowych, jednak mieszkańcy nie wyrazili na to zgody, tłumacząc, że są one przepełnione dosłownie po kilku minutach, a śmieci można wywieźć na PSZOK.

Zebranie było oczywiście okazją do rozmów na temat problemów wsi. Pytano więc o to, dlaczego sołectwo musi przeznaczać pieniądze na drogi. - To powinna robić gmina, to ich drogi! - mówił jeden z mieszkańców.

Głównym problemem w Dąbrówce Słupskiej jest brak bezpieczeństwa na drodze. Mieszkańcy domagają się przejść dla pieszych zarówno we wsi, jak i na drodze krajowej, progów zwalniających i oświetlenia.

Sołtys poinformował zebranych, jakie wnioski budżetowe złożył do gminy i powiatu i prosił kobiety, aby zarejestrowały koło gospodyń wiejskich.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
MEBLE PIOTR PASIEKA
Pieczątki Colop
Meble kuchenne
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Usta - powiekszanie
Zabieg parafinowy
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)