Dziś mamy 25 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

16 września 2019

Mieszkańcy rozdysponowali fundusz. Priorytetem miejsce dla dzieci

fot. LZ

fot. LZ

Dąbrówka Słupska w ramach funduszu sołeckiego ma do rozdysponowania # 20 tys. 159 zł. Mieszkańcy zgodnie rozdzielili pieniądze na kilka zadań, jednak w przyszłym roku priorytetem dla nich będzie stworzenie miejsca dla dzieci.

Zanim rozpoczął się podział nowego funduszu, trzeba było wprowadzić zmiany w tegorocznym budżecie. Do dyspozycji sołectwa pozostało jeszcze 1329 zł i mieszkańcy zgodnie ustalili, żeby zakupić rozkładane stoły i ławki. A ile pieniędzy przeznaczono na poszczególne zadania na rok 2020?

– promocja gminy, w tym turniej sołectw – 2000 zł,
– utrzymanie boiska i zakup zieleni – 1500 zł,
– doposażenie świetlicy (nowe drzwi wejściowe) – 2500 zł,
– metalowe elementy na plac zabaw – 10 tys. 859 zł,
– kruszywo na drogi – 3000 zł,
– doposażenie OSP Ciężkowo – 300 zł.

Sołtys Tadeusz Ciesielski zaproponował jeszcze podstawienie kontenerów wielkogabarytowych, jednak mieszkańcy nie wyrazili na to zgody, tłumacząc, że są one przepełnione dosłownie po kilku minutach, a śmieci można wywieźć na PSZOK.

Zebranie było oczywiście okazją do rozmów na temat problemów wsi. Pytano więc o to, dlaczego sołectwo musi przeznaczać pieniądze na drogi. - To powinna robić gmina, to ich drogi! - mówił jeden z mieszkańców.

Głównym problemem w Dąbrówce Słupskiej jest brak bezpieczeństwa na drodze. Mieszkańcy domagają się przejść dla pieszych zarówno we wsi, jak i na drodze krajowej, progów zwalniających i oświetlenia.

Sołtys poinformował zebranych, jakie wnioski budżetowe złożył do gminy i powiatu i prosił kobiety, aby zarejestrowały koło gospodyń wiejskich.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa domu pod klucz
Botox
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)