Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

25 lutego 2019

Międzyszkolny Konkurs Językowy. Sukces Michaliny Kasprzak

fot. A. Marchlewska

fot. A. Marchlewska

21.02.2019r. uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Szubinie # Julia Markiewicz kl. IIIa, Julia Siuchnińska kl. IIa oraz Michalina Kasprzak kl. Ia zaprezentowały swoje umiejętności z j. angielskiego i niemieckiego w XIII Powiatowym i Międzyszkolnym Konkursie Językowym „POLIGLOTA”, który odbył się pod patronatem Starosty Nakielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu.

Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu z języka angielskiego i niemieckiego. Test obejmował umiejętności: rozumienie tekstu słuchanego i czytanego, rozpoznawanie struktur leksykalno – gramatycznych, znajomość słownictwa i gramatyki.

W XIII edycji wzięli udział reprezentanci 5 szkół ponadgimnazjalnych. Uczennica naszej szkoły Michalina Kasprzak zajęła I m. w powiecie.

materiał: A. Marchlewska

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bon upominkowy
Kalkulatory
od 6,90PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Kanapa
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)