Dziś mamy 26 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

25 lutego 2019

Międzyszkolny Konkurs Językowy. Sukces Michaliny Kasprzak

fot. A. Marchlewska

fot. A. Marchlewska

21.02.2019r. uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Szubinie # Julia Markiewicz kl. IIIa, Julia Siuchnińska kl. IIa oraz Michalina Kasprzak kl. Ia zaprezentowały swoje umiejętności z j. angielskiego i niemieckiego w XIII Powiatowym i Międzyszkolnym Konkursie Językowym „POLIGLOTA”, który odbył się pod patronatem Starosty Nakielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu.

Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu z języka angielskiego i niemieckiego. Test obejmował umiejętności: rozumienie tekstu słuchanego i czytanego, rozpoznawanie struktur leksykalno – gramatycznych, znajomość słownictwa i gramatyki.

W XIII edycji wzięli udział reprezentanci 5 szkół ponadgimnazjalnych. Uczennica naszej szkoły Michalina Kasprzak zajęła I m. w powiecie.

materiał: A. Marchlewska

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Drobne naprawy
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Metkownice
od 179PLN
Krzesło młodzieżowe
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)