Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

19 listopada 2019

Mężczyzna przysypany ziemią. Zdarzenie na placu budowy w Solcu Kujawskim

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

W poniedziałek, 19 listopada, około godziny 12:30 strażacy zostali # zadysponowani do bardzo groźnego zdarzenia na placu budowy przy ulicy Kujawskiej w Solcu Kujawskim.

Podczas prac na budowie doszło do zasypania pracownika. Mężczyzna został przysypany w sześciometrowym wykopie, jednak jego głowa znajdowała się na powierzchni, co pozwoliło na dopływ świeżego powietrza.

W początkowej fazie działań, ze względu na możliwość dalszego osuwania się ziemi, mężczyźnie został założony aparat ochrony układu oddechowego.

W następnej kolejności strażacy przystąpili do zabezpieczenia wykopu oraz koparki, która znajdowała się bezpośrednio nad osobą poszkodowaną.

Po upewnieniu się, że zagrożenie zostało zminimalizowane, przystąpiono do wydobywania mężczyzny.

Niezbędne okazało się wycięcie części rury kanalizacyjnej, do której przyciśnięty był poszkodowany. Ratownicy przez cały czas dbali o komfort psychiczny mężczyzny.

Po około 1,5 h akcja zakończyła się sukcesem. Mężczyzna został wydobyty na powierzchnie na desce ortopedycznej. Trafił on do szpitala z objawami hipotermii, jego życiu na szczęście nic nie zagraża.

Do akcji zadysponowano: OSP Solec Kujawski, JRG SP PSP Bydgoszcz, JRG SP PSP Bydgoszcz, Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy oraz Policję.  

materiał: OSP Solec Kujawski/red.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  E., w dniu 19-11-2019 10:20:26 napisał:

  w poniedziałek był 18 listopada, chyba wkradła się jakaś pomyłka

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Solec - bolec, w dniu 19-11-2019 18:33:23 napisał:

  Solec? To nie powinno znalezc sie na stronie solec24? Co to ma wspólnego z Nakłem?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Botox zmarszczki lwie
Meble kuchenne
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Drukarki kodów kreskowych
899PLN 499PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Rolery - mezoterapia skóry
Żel UV 5ml
7,50PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)