Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

07 lutego 2019

Metoda „na wnuczka”. Dzielnicowy przestrzegał Seniorów przed oszustami

fot.pow

fot.pow

O oszustwach metodą „na wnuczka” i innych przestępstwach, których ofiarami padają najczęściej osoby# starsze, rozmawiał z Seniorami w Rynarzewie dzielnicowy mł. asp. Krystian Fojutowski. Mowa była też o programie „Dzielnicowy bliżej nas”.

Ofiarami oszustów podających się za członków rodziny, a także policjantów najczęściej padają osoby starsze. Oszuści wykorzystując łatwowierność Seniorów okradają ich z oszczędności całego życia. Aby zapobiec tego typu przestępstwom, policjanci spotykają się z Seniorami i przestrzegają przed metodami, jakimi posługują się oszuści.

Wczoraj (06.02.19), dzielnicowy z szubińskiego komisariatu, mł. asp. Krystian Fojutowski, spotkał się z członkami Klubu Seniora w świetlicy wiejskiej w Rynarzewie. Spotkanie było doskonałą okazją, aby porozmawiać z Seniorami na temat przestępczej działalności oszustów.  

Mundurowy przestrzegał przed oszustami, informował w jaki sposób działają i jakie historię najczęściej wymyślają, aby wyłudzić pieniądze. Zwracał uwagę, że jedną z najpopularniejszych metod, jaką stosują oszuści, aby okradać Seniorów jest metoda na tzw.; „wnuczka”, gdzie przestępcy podają się za członków rodzin. Kolejną, coraz częściej stosowaną, jest metoda „na policjanta”,. W tym przypadku oszuści podszywają się pod funkcjonariuszy policji, informując rozmówców, iż rozpracowują szajkę oszustów i potrzebują w tym pomocy.

Policjant radził także, aby wystrzegać się osób, które wchodzą do mieszkań pod pretekstem pomiarów wody czy prądu i zwracał uwagę, w jaki sposób zweryfikować, czy osoba faktycznie jest pracownikiem danej instytucji. Ostrzegał również przed obwoźnymi handlarzami, którzy również nie zawsze mają dobre zamiary.

Podczas spotkania policjant promował też program „Dzielnicowy bliżej nas”, przypominał możliwe sposoby kontaktu z dzielnicowym oraz zachęcał do korzystania z pomocy dzielnicowego, jako policjanta tzw.: pierwszego kontaktu.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska  Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Lakiernictwo
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Drobne naprawy
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Przewóz krajowy
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Kalkulatory
od 6,90PLN
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)