Dziś mamy 22 kwietnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2019

Metoda „na wnuczka”. Dzielnicowy przestrzegał Seniorów przed oszustami

fot.pow

fot.pow

O oszustwach metodą „na wnuczka” i innych przestępstwach, których ofiarami padają najczęściej osoby# starsze, rozmawiał z Seniorami w Rynarzewie dzielnicowy mł. asp. Krystian Fojutowski. Mowa była też o programie „Dzielnicowy bliżej nas”.

Ofiarami oszustów podających się za członków rodziny, a także policjantów najczęściej padają osoby starsze. Oszuści wykorzystując łatwowierność Seniorów okradają ich z oszczędności całego życia. Aby zapobiec tego typu przestępstwom, policjanci spotykają się z Seniorami i przestrzegają przed metodami, jakimi posługują się oszuści.

Wczoraj (06.02.19), dzielnicowy z szubińskiego komisariatu, mł. asp. Krystian Fojutowski, spotkał się z członkami Klubu Seniora w świetlicy wiejskiej w Rynarzewie. Spotkanie było doskonałą okazją, aby porozmawiać z Seniorami na temat przestępczej działalności oszustów.  

Mundurowy przestrzegał przed oszustami, informował w jaki sposób działają i jakie historię najczęściej wymyślają, aby wyłudzić pieniądze. Zwracał uwagę, że jedną z najpopularniejszych metod, jaką stosują oszuści, aby okradać Seniorów jest metoda na tzw.; „wnuczka”, gdzie przestępcy podają się za członków rodzin. Kolejną, coraz częściej stosowaną, jest metoda „na policjanta”,. W tym przypadku oszuści podszywają się pod funkcjonariuszy policji, informując rozmówców, iż rozpracowują szajkę oszustów i potrzebują w tym pomocy.

Policjant radził także, aby wystrzegać się osób, które wchodzą do mieszkań pod pretekstem pomiarów wody czy prądu i zwracał uwagę, w jaki sposób zweryfikować, czy osoba faktycznie jest pracownikiem danej instytucji. Ostrzegał również przed obwoźnymi handlarzami, którzy również nie zawsze mają dobre zamiary.

Podczas spotkania policjant promował też program „Dzielnicowy bliżej nas”, przypominał możliwe sposoby kontaktu z dzielnicowym oraz zachęcał do korzystania z pomocy dzielnicowego, jako policjanta tzw.: pierwszego kontaktu.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska  Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Baterie
od 0,90PLN
Narożniki
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Meble kuchenne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)