Dziś mamy 19 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Medale Honorowe Sędziwoja z Szubina. Wiadomo już, w czyje ręce trafią

Szubińscy radni podjęli dwie uchwały dotyczące przyznania Medali Honorowych #Sędziwoja z Szubina. Kto je otrzyma?

Medal Honorowego Sędziwoja z Szubina to najwyższe odznaczenie przyznawane przez samorząd. Podczas ostatniej sesji radni podejmowali dwie uchwały w tej sprawie. Za zasługi dla gminy medal otrzymają Irena Hałas i Jan Makowiecki.

Irena Hałas

Wniosek o nadanie medalu złożyło 22 marca 2019 r. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. - Wielokrotnie odznaczona. Otrzymała od Prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi. Uhonorowana została również Brązowym Krzyżem Zasługi przez Wojewodę, a także Złotą Odznakę Diabetyków. Laureatka honorowegomedalu Ks. Kleina. W 2016 roku otrzymała tytuł Osobowości Roku. Przez 26 lat pracowała w Zarządzie Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Szubinie. Organizowała spotkania z lekarzami, aby zapoznać ludzi z przyczynami powstawania, zagrożeniami oraz walką z cukrzycą. Zainicjowała powstanie Klubu Diabetyków oraz wyposażyła go w sprzęt do ćwiczeń i rehabilitacji - czytamy w uchwale.

Jan Makowiecki

O nadanie medalu z wnioskiem wystąpił Burmistrz Szubina. Jan Makowiecki w 2019 r. obchodzi dwudziestolecie działalności artystycznej. - W swojej bogatej działalności brał udział w wielu konkursach zarówno na szczeblu lokalnym, jak również ogólnopolskim, gdzie uzyskiwał liczne nagrody. Jego prace były publikowane w formie książkowej jak również wydane jako audiobooki. Na swoim koncie ma liczne wystawy zbiorowe i indywidualne. - Prace Jana Makowieckiego były prezentowane między innymi w Galerii Plama's Szubińskiego Domu Kultury, Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej WOK w Bydgoszczy, Polskim Związku Niewidomych i wielu innych. Rzeźby Pana Jana Makowieckiego znajdują się w muzeum w Bydgoszczy, Szubinie a także znajdują się w zbiorach prywatnych u osób w USA, Niemczech, Anglii, Szwecji, Irlandii, na Białorusi i Słowacji - zapisano w uchwale.

Podkreślono, że osiągnięcia w dziedzinie kultury Jana Makowieckiego, jego społeczny autorytet, a przede wszystkim zasługi dla rozwoju twórczości ludowej w gminie i jej promowanie zasługują na uhonorowanie przez Radę Medalem Honorowym Sędziwoja z Szubina.

 

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (2)

  szubinianka, w dniu 22-05-2019 12:23:32 napisał:

  Brawo!Gratulacje- dwoje wspaniałych przedstawicieli Szubina .Więcej takich ludzi proszę!

  odpowiedz

  • 3 (5)

  tadeusz, w dniu 22-05-2019 12:28:59 napisał:

  Na bezrybiu i rak rybą.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół z blatem szklanym + krzesła
Budowa stanu surowego
Lipoliza injekcyjna
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Pokój dzienny/ jadalnia
Wulkanizacja
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)