Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

5 czerwca 2019

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

fot. pow.

fot. pow.

Samorządowe Przedszkole nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie, a dokładnie # grupa „Muchomorki” i „Stokrotki” realizowały w tym roku szkolnym Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Głównym celem projektu było rozwijanie czytelnictwa we współpracy z przedszkolami, szkołami, instytucjami. Projekt składał się z 6 modułów. Pierwszy z nich „Mały miś - czytające przedszkolaki” dał dzieciom wiele radości i zabawy - dzieci wybrały grupową maskotkę – Misia, który odbywał czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Misiowi nadano imię, otrzymał też dzienniczek podróży, w którym rodzice wpisywali tytuł przeczytanego utworu, a dzieci wykonały samodzielnie rysunek i odrysowały swoją rączkę.

W cyklu zabaw i zajęć z wykorzystaniem metod aktywnych wdrażających dzieci do samodzielności przedszkolaki realizowały drugi moduł „Mały Miś uczy samodzielności”. Przedszkolaki uczyły się czym jest samodzielność oraz w jaki sposób zdobyć tę ważną umiejętność, tworzyły Kodeks Przedszkolaka.

Przedszkolaki włączyły się również w uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - realizując kolejny moduł pod hasłem „100 lecie niepodległości. Pokaż radość przedszkolaku”. Wszystkie dzieci wzięły udział w biciu rekordu w jednoczesnym śpiewaniu hymnu narodowego - akcji organizowanej przez MEN. Przedszkolaki z grupy „Stokrotki” i „Muchomorki” przygotowały uroczystą biesiadę w dniu 11.11, wystąpiły z wierszami, piosenkami i tańcami o treści patriotycznej.

W trakcie realizacji modułu „Kulinarne warsztaty z małym Misiem” dzieci samodzielnie przygotowywały wybrane potrawy, poszukiwały opisów potraw w literaturze, poznały historię i różne rodzaje książek kucharskich. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami stworzyły własną książkę kucharską z ulubionymi potrawami, ilustrowaną przez dzieci. Dowiedziały się, jak dbać o własne zdrowie.

Przedszkolaki samodzielnie tworzyły „Kuferek kreatywności małego Misia” – kolejny moduł projektu. Tekturowe pudła zamieniły w „Czarodziejski kuferek” ze skarbami gromadzonymi przez siebie, które później wykorzystywały do różnorodnych zajęć i zadań.

Realizując moduł „Misiowe aktywności sportowe” dzieci stworzyły ulotkę - plakat propagującą zdrowy styl życia, dowiedziały się o bardzo ważnej roli uprawiania sportu przez dzieci i dorosłych oraz wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pod hasłem „Sprintem do maratonu”, za który otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy.

Przez cały rok szkolny przedszkolaki słuchały literatury czytanej przez zaproszonych rodziców oraz gości – przedstawicieli różnych instytucji. Jako gość specjalny przyszła do nas pani przedstawiciel MAC na powiat nakielski - pani Weronika Piekarska. Przeczytała dzieciom bajki, każda grupa otrzymała pamiątkową książkę.

Dziękujemy Rodzicom naszych przedszkolaków za pomoc w realizacji projektu. Dziękujemy również przedstawicielom Nadleśnictwa Szubin, Policji w Szubinie i Policji w Nakle - Wydział ds. Nieletnich, Sanepidowi w Nakle, Football Academy Szubin za całoroczną współpracę i radość , jaką sprawiły wspólne zabawy i zajęcia.

materiał: Samorządowe Przedszkole nr 3 im W. Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 1 0
Pliki do pobrania
plakat 1.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Metkownice
od 179PLN
Makijaż ślubny
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zabiegi dla panów
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)