Dziś mamy 19 sierpnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

5 czerwca 2019

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

fot. pow.

fot. pow.

Samorządowe Przedszkole nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie, a dokładnie # grupa „Muchomorki” i „Stokrotki” realizowały w tym roku szkolnym Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Głównym celem projektu było rozwijanie czytelnictwa we współpracy z przedszkolami, szkołami, instytucjami. Projekt składał się z 6 modułów. Pierwszy z nich „Mały miś - czytające przedszkolaki” dał dzieciom wiele radości i zabawy - dzieci wybrały grupową maskotkę – Misia, który odbywał czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Misiowi nadano imię, otrzymał też dzienniczek podróży, w którym rodzice wpisywali tytuł przeczytanego utworu, a dzieci wykonały samodzielnie rysunek i odrysowały swoją rączkę.

W cyklu zabaw i zajęć z wykorzystaniem metod aktywnych wdrażających dzieci do samodzielności przedszkolaki realizowały drugi moduł „Mały Miś uczy samodzielności”. Przedszkolaki uczyły się czym jest samodzielność oraz w jaki sposób zdobyć tę ważną umiejętność, tworzyły Kodeks Przedszkolaka.

Przedszkolaki włączyły się również w uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - realizując kolejny moduł pod hasłem „100 lecie niepodległości. Pokaż radość przedszkolaku”. Wszystkie dzieci wzięły udział w biciu rekordu w jednoczesnym śpiewaniu hymnu narodowego - akcji organizowanej przez MEN. Przedszkolaki z grupy „Stokrotki” i „Muchomorki” przygotowały uroczystą biesiadę w dniu 11.11, wystąpiły z wierszami, piosenkami i tańcami o treści patriotycznej.

W trakcie realizacji modułu „Kulinarne warsztaty z małym Misiem” dzieci samodzielnie przygotowywały wybrane potrawy, poszukiwały opisów potraw w literaturze, poznały historię i różne rodzaje książek kucharskich. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami stworzyły własną książkę kucharską z ulubionymi potrawami, ilustrowaną przez dzieci. Dowiedziały się, jak dbać o własne zdrowie.

Przedszkolaki samodzielnie tworzyły „Kuferek kreatywności małego Misia” – kolejny moduł projektu. Tekturowe pudła zamieniły w „Czarodziejski kuferek” ze skarbami gromadzonymi przez siebie, które później wykorzystywały do różnorodnych zajęć i zadań.

Realizując moduł „Misiowe aktywności sportowe” dzieci stworzyły ulotkę - plakat propagującą zdrowy styl życia, dowiedziały się o bardzo ważnej roli uprawiania sportu przez dzieci i dorosłych oraz wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pod hasłem „Sprintem do maratonu”, za który otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy.

Przez cały rok szkolny przedszkolaki słuchały literatury czytanej przez zaproszonych rodziców oraz gości – przedstawicieli różnych instytucji. Jako gość specjalny przyszła do nas pani przedstawiciel MAC na powiat nakielski - pani Weronika Piekarska. Przeczytała dzieciom bajki, każda grupa otrzymała pamiątkową książkę.

Dziękujemy Rodzicom naszych przedszkolaków za pomoc w realizacji projektu. Dziękujemy również przedstawicielom Nadleśnictwa Szubin, Policji w Szubinie i Policji w Nakle - Wydział ds. Nieletnich, Sanepidowi w Nakle, Football Academy Szubin za całoroczną współpracę i radość , jaką sprawiły wspólne zabawy i zajęcia.

materiał: Samorządowe Przedszkole nr 3 im W. Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 1 0
Pliki do pobrania
plakat 1.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa stanu surowego
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Meble kuchenne
Lipoliza injekcyjna
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Makijaż ślubny
Remonty mieszkań
Konstrukcje stalowe
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)