Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

Magiczny wieczór w Samoklęskach Małych. Atrakcją były różnorodne wróżby

fot. Grażyna Gabryszewska

fot. Grażyna Gabryszewska

W Filii bibliotecznej w Samoklęskach Małych odbył się dla dzieci i młodzieży wieczorek #pełen wróżb i magii. Andrzejki to okazja, aby przybliżyć najmłodszym czytelnikom dawne polskie obyczaje ludowe.

Wróżby, które kiedyś były główną atrakcją tego święta, traktowane są dzisiaj z przymrużeniem oka. Andrzejkowe spotkanie wypełniły zabawy integracyjne, konkursy, taniec i pląsy przy muzyce. Najważniejszym punktem były oczywiście różnorodne wróżby: lania wosku przez klucz i odczytywanie przyszłości z kształtu zastygłej masy, "wyścigu butów" oraz przebijania szpilką papierowego serca. W bibliotece zagościł radosny i wyjątkowy nastrój, a słodki poczęstunek był tylko dopełnieniem wspaniałej zabawy.                                                                                                           

Materiał: Grażyna Gabryszewska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)