Dziś mamy 2 kwietnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

22 lutego 2020

Lutowa sesja Rady Miejskiej. Podjęto liczne uchwały

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

W czwartek 20 lutego 2020 roku w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy #ul. Kcyńskiej 34 w Szubinie odbyła się XVI sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.

Przewodnicząca przywitała wszystkich radnych, dyrektorów wydziałów i przybyłych gości. W dalszej części sesji Rady Miejskiej Przewodnicząca Rady przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych.

Następnie Pan Mariusz Piotrkowski – Burmistrz Szubina przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej w okresie od 30 grudnia 2019 r. do 19 lutego 2020 r.

W dalszej części posiedzenia przedstawiono sprawozdania z działalności Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz Komisji Rewizyjnej za 2019 rok. Głos zabrali przewodniczący ww. komisji - radna Hanna Adamczewska i radny Artur Michalak.

Następnie radni podjęli uchwały:

1. w sprawie rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części miasta Szubina, gmina Szubin.

2. w sprawie rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części miasta Szubina, gmina Szubin.

3. w sprawie rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części miasta Szubina, gmina Szubin.

4. w sprawie rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części miasta Szubina, gmina Szubin.

5. w sprawie rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części miasta Szubina, gmina Szubin.

6. w sprawie rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części miasta Szubina, gmina Szubin.

7. w sprawie rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części miasta Szubina, gmina Szubin.

8. w sprawie rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części miasta Szubina, gmina Szubin.

9. w sprawie rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części miasta Szubina, gmina Szubin.

10. w sprawie rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części miasta Szubina, gmina Szubin.

11. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części miasta Szubina, gmina Szubin.

12. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla zachodniej części wsi Wrzosy, gmina Szubin.

13. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu części wsi Zalesie i Szaradowo.

14. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu między ul. Sienkiewicza, a ul. Wiejską w Szubinie, gm. Szubin.

15. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek przy granicy obrębów: Szubin Miasto i Wolwark, gmina Szubin.

16. w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w miejscowości Rynarzewo.

17. w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowe warunki częściowego lub całkowitego zwolnienia od odpłat oraz trybu ich pobierania.

18. w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Szubin na rok szkolny 2019/2020.

19. zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin.

20. zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2020 rok.

Na zakończenie w wolnych głosach radni wypowiadali się na tematy związane z: wprowadzeniem ograniczenia postoju na ulicy Młyńskiej i ul. Powstańców Wielkopolskich w Szubinie, zmianami numerów kont bankowych przeznaczonego na dokonywanie wpłat za odpady komunalne, współpracą z organizacjami pozarządowymi oraz postępami prac nad monografią Szubina.

Materiał: UM Szubin

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Jolka, w dniu 22-02-2020 20:55:07 napisał:

  Szanowni Państwo, co do ulicy Pow. Wlkp. przed wodociągami tuż przy ulicy stoi dość spory budynek, który dosłownie rozpada się na naszych oczach, ściany pękają i się wybrzuszają, a chodnik odgrodzony tylko tasiemką. Znowu będzie lament jak się coś stanie, a każdy udaje, że nie widzi.

  odpowiedz

  • 6 (6)

  a, w dniu 23-02-2020 10:53:17 napisał:

  Czego mieszkaniec Szubina dowiedział się z powyższego tekstu? NICZEGO!!! Jedenaście punktów brzmi "w sprawie rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części miasta Szubina". Ale co uchwalono, jakie podjęto decyzje?Czy decyzje dotyczą terenów w okolicy nadleśnictwa czy może terenu budowy znanego dewelopera? Podano tylko plan obrad, ale jakie są tych obrad efekty już nikt się nie dowie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  sołtys, w dniu 24-02-2020 12:49:41 napisał:

  Byłem na tej sesji. Żenada! Nieprzygotowana uchwała, pełno błędów. Urzędniki napisały, władza podpisała, radni analizowali podobno na komisji a uchwała do wyrzucenia. Wstydu nie mają, pieniądze biorą i się nie napracują. A od sołtysów wymagają papierów, sprawozdań i obecności na sesjach... wstyd dla radnych i urzędników!

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Firma krzak, w dniu 24-02-2020 12:53:25 napisał:

  Czy włodarze uchwalili plan zagospodarowania dla inwestycji przy ulicy Sienkiewicza ? Czy powstanie tam centrum usługowo handlowe ? Jeśli tak wydaliście wyrok na małych lokalnych przedsiębiorców . Większość lokalnych firm się pozamyka a Szubin będzie WIELKĄ dziurą.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  a, w dniu 24-02-2020 15:04:26 napisał:

  A ja słyszałam, że pod nadleśnictwem ma być LIDL. Jestem za.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Szubiniak, w dniu 24-02-2020 15:52:28 napisał:

  Z tego co już wiadomo , to na wjeździe do Szubina po stronie nadleśnictwa ma powstać kompleks sklepowy m.in. ma być Lidl i stacja paliw. Natomiast na ul. Nakielskiej w sąsiedztwie myjni samochodowej ma powstać Dino i najprawdopodobniej parę innych sklepów.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotki do włosów tytanowe Termix
Usługi transportowe
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Stół z blatem szklanym + krzesła
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Makijaż ślubny
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)