Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

07 maja 2019

Lider okazał się za mocny. Wysoka porażka Zielonych Zalesie

W kolejnym meczu w rozgrywkach B – klasy, Zieloni Zalesie wybrali się do Bydgoszczy na mecz z # liderem tabeli. Pierwsza połowa okazała się wyrównana, a o wyniku zdecydowało drugie 45 minut.

Zieloni Zalesie bardzo obiecująco zaczęli rundę wiosenną i zaczęli walczyć o podium na koniec sezonu. W kolejnym meczu, piłkarze wybrali się do Bydgoszczy na mecz z Gwiazdą, a więc z zespołem, który pewnie zmierza po awans. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, bowiem obie drużyny prezentują ofensywną piłkę. Zieloni w rundzie wiosennej zagrali już raz w Grodzie nad Brdą, z miejscowymi Piaskami. Nie wspominają jednak tego wyjazdu dobrze, ponieważ zakończył się przegraną, więc w meczu z drugim bydgoskim przedstawicielem liczono na pozytywny wynik oraz na wyrównanie rachunków za porażkę w rundzie jesiennej.

Pierwsza połowa należała do miejscowych, którzy w 17 minucie wyszli na prowadzenie. Zieloni jednak byli w stanie szybko odpowiedzieć. Do remisu w 24 minucie doprowadził Krzysztof Wesół. To było jednak na tyle jeśli chodzi o bramki w pierwszej połowie, więc o wyniku zdecydowała druga część. W niej zdecydowanie lepiej spisali się gospodarze, którzy krótko po przerwie wyszli na prowadzenia, a następnie je podwyższyli, dokładnie w 60 minucie.

Było 3:1 i nic nie zapowiadało, żeby wynik uległ zmianie. Zalesianie nie byli w stanie sforsować defensywy rywali, a dodatkowo stracili dwie kolejne bramki w przeciągu zaledwie 4 minut. Wynik był rozstrzygnięty, a goście w samej końcówce zdobyli bramkę na pocieszenie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Krzysztof Wesół.

Gwiazda Bydgoszcz – Zieloni Zalesie 5:2 (1:1)