Dziś mamy 19 października 2018, piątek, imieniny obchodzą:
10 stycznia 2018

Liczba mieszkańców i przyrost naturalny. Jak dane zmieniły się na przestrzeni lat?

Urząd Miejski w Szubinie opublikował dane dotyczące liczby ludności zamieszkującej #gminę. Jak zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat?

W 2011 roku w gminie zameldowanych było 23 488 osób, natomiast w roku już 2017 o 382 osoby więcej. W przeciągu kilku lat liczba ludności stosunkowo rosła w sołectwach, za to w mieście spadała. W 2011 roku  miasto Szubin zamieszkiwały 9 292 osoby, a w roku 2017 – 9 224, co oznacza spadek o 68 osób. Szczegółowe statystyki zawarte są na poniższym wykresie.

Jak natomiast kształtował się przyrost naturalny? Zdecydowanie więcej było urodzeń niż zgonów. Niemniej jednak w ciągu dwóch ostatnich lat i roku 2014 przyrost naturalny był najmniejszy, urodziło się ponad 250 dzieci, a o 64 osób mniej zmarło. Najwięcej dzieci urodziło się w roku 2011 – 303.  Szczegółowe dane przedstawia wykres.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (5)

    kacap, w dniu 11-01-2018 22:02:52 napisał:

    Lepiej napiszcie jak wygląda przyrost zatrudnienia znajomych w Szubińskim urzędzie

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
ŁAZIENKI
Czytniki kodów kreskowych
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Blacharstwo
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)