Dziś mamy 26 lutego 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2023

Licealiści w Parlamencie Europejskim. Uczniowie "Wyspiańskiego" z wizytą

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 21-22 listopada uczniowie# Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie uczestniczyli wraz z hiszpańską szkołą partnerską z Orihueli w mobilności Erasmus+ do Strasburga we Francji.

Celem wizyty było zapoznanie się z działalnością instytucji Unii Europejskiej. Młodzież zwiedziła siedzibę Parlamentu Europejskiego, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i Rady Europy. Tematem przewodnim była Europejska Konwencja Praw Człowieka. Uczestnicy spotkali się z włoskim eurodeputowanym Pietro Bartolo, lekarzem z Lampedusy, pomagającego uchodźcom. Jego działania zainspirowały twórców filmowych.  Odbyło się też spotkanie z sekretarzem komisarza ds. uchodźców, Stefano Montanari, który odpowiadał na pytania uczestników. Na koniec uczniowie odwiedzili obóz koncentracyjny Struthof.  Była to gorzka refleksja, do czego doprowadziło pogwałcenie praw człowieka.

Materiał: Aurelia Kasprzak / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)