Dziś mamy 19 września 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2021

Licealiści uczestniczyli w warsztatach robienia mydła. Pokaz pierwszej pomocy

fot. pow.

fot. pow.

24 czerwca, uczniowie liceum uczestniczyli w# warsztatach robienia mydła.

Wykorzystując masę glicerynową, olejki zapachowe, barwniki i dodatki kwiatowe licealiści tworzyli swoje autorskie mydełka, które po zapakowaniu mogli zabrać do domu. Pachniało w całej szkole... Warsztaty mydlarskie są super zabawą, dzięki której uczniowie poznali proste sposoby na wykonanie ekologicznego mydła i dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywa ono w naszym życiu codziennym.

Natomiast drużyna sanitarna zorganizowała pokaz udzielania I pomocy przedmedycznej na festynie z okazji Dnia dziecka przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Młodzi „ratownicy” przygotowali symulację wypadku samochodowego. Poszkodowanym zabezpieczono złamanie otwarte ręki, złamanie podstawy czaszki, zastosowano automatyczny defibrylator zewnętrzny.
Pozostali uczniowie rywalizowali w grach planszowych.

Podczas Tygodnia Kreatywności wszyscy uczniowie świetnie się bawili, zdobyli nowe doświadczenia i umiejętności, reintegrowali się.

Materiał: A.Marchlewska - I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Agresja 17 września 1939 r. Prezes IPN o przyczynach, przebiegu i skutkach napaści na obywateli

17 września 1939 r. Stalin wypełnił wobec Hitlera zobowiązania# wynikające z tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow. Agresja Armii Czerwonej pozwoliła Rzeszy Niemieckiej na przyspieszenie podboju Polski. 17 września 1939 r. był i pozostanie symbolem zbrodniczej współpracy Hitlera i Stalina przeciw wolnym narodom Europy. Nim Władimir Putin lub Aleksandr Łukaszenko ponownie skłamią na temat sowieckiej agresji z 17 września 1939 r., warto przypomnieć przyczyny, przebieg i skutki tej bezceremonialnej napaści na obywateli polskich.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)