Dziś mamy 28 listopada 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

07 października 2021

Lekcje z ZUS-em. Poruszono m.in. kwestię ubezpieczeń społecznych

fot. pow.

fot. pow.

Do ekonomistów z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w# Szubinie przyjechała Pani Joanna Karszina – koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w oddziale ZUS Bydgoszcz.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Lekcje z ZUS”. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży w tak ważnych kwestiach jak: ubezpieczenia społeczne, zasada solidaryzmu społecznego, potrzeba ubezpieczenia się w czasie aktywności zawodowej i konieczność indywidualnego dbania o emerytalną przyszłość. Takie spotkanie z praktykiem z zakresu ubezpieczeń społecznych, uczy wzajemnej odpowiedzialności wobec osób z różnych pokoleń oraz daje praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Projekt „Lekcje z ZUS” zawiera treści z podstawy programowej kształcenia w zawodzie technik ekonomista i jego realizacja została także wpisane do innowacji pedagogicznej „AKTYWNI, PASYWNI, ZBILANSOWANI” prowadzonej dla zawodu technik ekonomista.

Materiał: Agnieszka Bubczyk - ZS im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)