Dziś mamy 24 czerwca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
09 marca 2018

Lekcja patriotyzmu. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ważnych informacji

fot. M. Berendt, I. Kaszewska

fot. M. Berendt, I. Kaszewska

Temat patriotyzmu jest trudnym zagadnieniem do zrozumienia przez małe dzieci. Wszystko #co jest maluchom najbliższe to: rodzina, przedszkole i miejscowość, w której mieszkają.

Aby przybliżyć przedszkolakom temat patriotyzmu dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2  w Szubinie odwiedziły Muzeum Ziemi Szubińskiej. Podczas spotkania dzieci  obejrzały legendę o powstaniu naszego miasta, która została przedstawiona w formie obrazków wykonanych przez szubińskich uczniów ze szkół i przedszkoli. Najmłodsi  dowiedzieli się, skąd wzięła się nazwa „Szubin” oraz dlaczego w herbie Szubina jest Pelikanica z trzema pelikaniątkami. Dzieci zapoznały się również z miejscem, gdzie leży nasz region Pałuk i miasto Szubin na mapie Polski. Przedszkolaki zabawiły się także w poszukiwanie szubińskiego herbu pelikana w auli muzeum. Pałucki strój jest bardzo piękny i charakterystyczny, ale przedszkolaki z „dwójki” doskonale wiedzą jak wygląda ten strój, ponieważ w naszym przedszkolu istnieje zespół wokalno- taneczny „Pałuczaczki”, który kultywuje tradycje pałuckie. Dzieci mogły wysłuchać piosenki ludowej „Kukowka” i obejrzeć tańczący zespół ludowy z Kcyni.

W naszym mieście mamy również mnóstwo ulic, których nazwy związane są z polskimi patriotami np. Janem Pawłem II, Wł. Wiewiórowskim, E. Orzeszkową, gen. J. Dąbrowskim, gen. J. Bemem i in.. Dzieci dowiedziały się także, że naszym lokalnym patriotą był p. Zenon Erdmann, który aktywnie działał na rzecz Szubina i służył jego mieszkańcom. Lekcję patriotyzmu poprowadziła p. dyr. Muzeum Ziemi Szubińskiej - Kamila Czechowska, której serdecznie dziękujemy. Teraz już wiemy, że patriotą może być każdy człowiek duży i mały oraz ten, kto będzie się dobrze uczyć, pracować, szanować rodaków i dbać o przyrodę oraz sprawy narodu.

materiał: M. Berendt, I. Kaszewska

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

SALON - ASPEN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Bon upominkowy
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Sprawdzanie świateł
STOLIKI NOCNE
Budowa domu pod klucz
Różnego rodzaju ramki i antyramy
od 5,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)