Dziś mamy 19 sierpnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2019

Kwesta na rzecz potrzebujących. Darczyńcy nie zawiedli

fot. pow.

fot. pow.

Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową wolontariusze Fundacji „Salus Homini” i nasi # przyjaciele kwestowali na rzecz chorych (szczególnie pacjentów w stanie terminalnym i ich rodzin) i niepełnosprawnych.

W przygotowanie i przeprowadzenie kwesty zaangażowali się wolontariusze skupieni w Centrum Wolontariatu Hospicyjnego, uczniowie, nauczyciele i rodzice ze szkół z Nakła, Mroczy, Paterka i Sadek, Występu, Ślesina, Lubaszcza, Trzeciewnicy, harcerze, członkowie Szkolnych Kół „Caritas”.

W akcję włączyli się tradycyjnie mężczyźni z Zakonu Rycerzy Kolumba i Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Występu, Starego Jarużyna, mieszkanki sołectwa Paulina. Pomogły nam i w tym roku dzieci ze świetlicy wiejskiej w Starym Jarużynie.

Darczyńcy w podzięce za ofiarowane datki otrzymywali kolorowe, bibułkowe palemki wykonane przez wolontariuszy i ww. Panie z KGW oraz pensjonariuszy i Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Nakle. Nakielski Ośrodek Kultury wspomógł nas cudownymi palemkami wykonanymi na ogłoszony przez tę instytucję konkurs.

Zupełnie samodzielnie całą akcję przygotowali i przeprowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, uczniowie i harcerze z Mroczy, Szkoły Podstawowej nr 3 w Nakle, Zespołu Szkół w Paterku, parafianie Św. Jana Nepomucena z Sipior i Kowalewka

Łącznie zebraliśmy 15 118,21 złotych! (i znów więcej niż poprzednio!). Odliczając poniesione koszty (materiały do wykonania palemek) – 500,00 złotych, zysk ze zbiórki wynosi 14 618,21 złotych!

Wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym dziele pomocy serdecznie dziękujemy.

Podziękowania kierujemy na ręce księży parafii nakielskich oraz Paterka, Ślesina, Mroczy, Sadek, Samostrzela, Radzicza, Występu, Dębowa, Suchar, Sipior, Kowalewka, Potulic, Śmielina. Osobne serdeczności dla lokalnych mediów za promocję.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

materiał: Dobrosława Jedynak

Oceń artykuł: 23 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Naczepa platforma
Botox
Masaż leczniczy
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Nowoczesne zabiegi laserowe
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Wypożyczalnia samochodów
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)