Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2019

Kwesta na rzecz potrzebujących. Darczyńcy nie zawiedli

fot. pow.

fot. pow.

Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową wolontariusze Fundacji „Salus Homini” i nasi # przyjaciele kwestowali na rzecz chorych (szczególnie pacjentów w stanie terminalnym i ich rodzin) i niepełnosprawnych.

W przygotowanie i przeprowadzenie kwesty zaangażowali się wolontariusze skupieni w Centrum Wolontariatu Hospicyjnego, uczniowie, nauczyciele i rodzice ze szkół z Nakła, Mroczy, Paterka i Sadek, Występu, Ślesina, Lubaszcza, Trzeciewnicy, harcerze, członkowie Szkolnych Kół „Caritas”.

W akcję włączyli się tradycyjnie mężczyźni z Zakonu Rycerzy Kolumba i Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Występu, Starego Jarużyna, mieszkanki sołectwa Paulina. Pomogły nam i w tym roku dzieci ze świetlicy wiejskiej w Starym Jarużynie.

Darczyńcy w podzięce za ofiarowane datki otrzymywali kolorowe, bibułkowe palemki wykonane przez wolontariuszy i ww. Panie z KGW oraz pensjonariuszy i Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Nakle. Nakielski Ośrodek Kultury wspomógł nas cudownymi palemkami wykonanymi na ogłoszony przez tę instytucję konkurs.

Zupełnie samodzielnie całą akcję przygotowali i przeprowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, uczniowie i harcerze z Mroczy, Szkoły Podstawowej nr 3 w Nakle, Zespołu Szkół w Paterku, parafianie Św. Jana Nepomucena z Sipior i Kowalewka

Łącznie zebraliśmy 15 118,21 złotych! (i znów więcej niż poprzednio!). Odliczając poniesione koszty (materiały do wykonania palemek) – 500,00 złotych, zysk ze zbiórki wynosi 14 618,21 złotych!

Wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym dziele pomocy serdecznie dziękujemy.

Podziękowania kierujemy na ręce księży parafii nakielskich oraz Paterka, Ślesina, Mroczy, Sadek, Samostrzela, Radzicza, Występu, Dębowa, Suchar, Sipior, Kowalewka, Potulic, Śmielina. Osobne serdeczności dla lokalnych mediów za promocję.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

materiał: Dobrosława Jedynak

Oceń artykuł: 23 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół rozkładany + 6 krzeseł
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Meble kuchenne
Budowa domu pod klucz
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)