Dziś mamy 22 listopada 2019, piątek, imieniny obchodzą:

31 października 2019

Kultywują tradycję. Uczniowie posprzątali cmentarz

Okres poprzedzający Dzień Wszystkich Świętych jest czasem odwiedzania i porządkowania nagrobków.

Kultywując tę tradycję uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie 28 października pod opieką Pana Huberta Stręka i Pani Julii Obrzanowskiej, działając w porozumieniu z Panią Sołtys Elżbietą Katafiasz, wzięli udział w pracach porządkowych na terenie Cmentarza Ewangelickiego w Królikowie.

Młodzież wyrwała chwasty zarówno z alejek jak i poszczególnych grobów, zbrała też połamane gałęzie i stare znicze. Po uporządkowaniu terenu zostało zapalonych klika zniczy na grobach i pod krzyżem. Na zakończenie uczniowie poznali podstawowe informacje na temat samego cmentarza oraz społeczności ewangelików zamieszkującej dawniej ich miejscowość. Młodzieży należy się duża pochwała, za zapał z jakim przystąpiła do prac oraz odpowiednie zachowanie się w miejscu pochówków.

Materiał: SP Królikowo

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne - na zamówienie
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Odchudzanie
Żel UV 5ml
7,50PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sprawdzanie skuteczności hamowania
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Zła pogoda opóźnia lot. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają # pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)