Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Kultywowanie świątecznych tradycji. Akcja wywołała wiele radości

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie już po raz drugi bierze udział w # kampanii organizowanej przez Fundację: Dbam o Mój Z@sięg i realizuje projekt pt.:"IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2".

Celem Fundacji jest zwrócenie uwagi polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie, osobiste relacje z najbliższymi członkami rodziny, wspólne spędzanie wolnego czasu i nade wszystko kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Wszystkie dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych i żłobkowych na zaprojektowanych przez Fundację kartkach świątecznych samodzielnie narysowały bożonarodzeniowe obrazki i napisały życzenia, a rodzice zadbali o znaczki pocztowe.

Nasza palcówka nawiązała współpracę z MGOPS i za zgodą Pani dyrektor Renaty Michalak kartki przekazaliśmy do tutejszego ośrodka pomocy społecznej, aby zaadresować i rozesłać je do osób samotnych, starszych z domów opieki.

Przedszkole w ten sposób pragnie uwrażliwić dzieci na istotną różnicę między słowem pisanym własnoręcznie, a wiadomością cyfrową-wygenerowaną z gotowych wzorów.

Pragnieniem przedszkolaków było sprawienie niespodzianki, wywołanie radości przez zaskoczenie osobom samotnym, nie mającym nikogo bliskiego.

Poniżej ogólnoplskie badanie Młodzi Cyfrowi: https://dbamomojzasieg.com/wp-content/uploads/2019/11/Ogolnopolskie-badanie-Mlodzi-Cyfrowi.pdf

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)