Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2019

Kulisy Powstania Wielkopolskiego. Opowieść dr Marka Rezlera

fot. Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie

fot. Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie

Wypełniona po brzegi czytelnia Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie w czwartkowe popołudnie # świadczyła o tymże w Szubinie autentycznie żyjemy Powstaniem Wielkopolskim.

Słuchacze dali się porwać opowieści historyka, dr Marka Rezlera, który roztoczył przed zebranymi fascynującą panoramę zrywów niepodległościowych Polaków.

Doktor podkreślał z całą mocą, że choć Powstanie Wielkopolskie było jednym z nielicznych zwycięskich powstań to jednak należy szanować wszystkie zrywy niepodległościowe. Marek Rezler barwnie a zarazem klarownie opisywał zawiłości sytuacji politycznej w międzywojennej Europie oraz podkreślił wielkie zasługi liderów walki o niepodległość: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa i Ignacego Daszyńskiego.

Nasz gość ujawnił także kulisy dowodzenia Powstaniem Wielkopolskim wysoko oceniając jego organizację i przebieg.

Wystąpienie dr Marka Rezlera trudno nazwać wykładem bo była to zapierająca dech wspaniała opowieść nie tylko o naszym państwie ale o naszym narodzie. Dziękujemy!

materiał: Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Blacharstwo
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)