Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

02 lutego 2016

Kto złożył najwięcej interpelacji? Sprawdzamy

fot. arch.

fot. arch.

Prawie 200 interpelacji w minionym roku złożyli szubińscy radni. Statystycznie, #to niezły wynik. Co interesowało ich najbardziej?

Co prawda ilość zapytań składanych przez radnych w trakcie obrad sesji nie jest jedynym miernikiem ich aktywności, ale daje pewien obraz zaangażowania w rozwiązywanie problemów społeczności, które powierzyły im mandat zaufania. W sumie, w minionym roku rajcy z grodu pelikana złożyli 191 interpelacji. Do najaktywniejszych w tym zakresie należeli Ewa Myśliwiec, Hanna Adamczewska i Teresa Stachowiak. Z kolei najmniej interpelacji – po jednej – złożyli radni Tomasz Ciesielski i Remigiusz Kasprzak.

Jakie kwestie nurtowały radnych najbardziej?

Ewa Myśliwiec - 22

Pytała o oświetlenie na ul. Wspólnej w Szkocji, świetlicę i brak wiaty w Szkocji. Często też zwracała uwagę na jakość dróg w Szkocji i jakość dróg w Rynarzewie.

Hanna Adamczewska – 17

Postulowała o zamontowanie łazika schodowego jako tańszego rozwiązania dla os. niepełnosprawnych przy budynku urzędu miejskiego, zwracała uwagę na stan parkingu przy SDK, monitoring, zły stan tablic ogłoszeniowych na terenie gminy, oświetlenie na terenie miasta, kosze i ławki w Szubinie, ustanowienie przystanku w okolicy przychodni i szpitala. Poruszała także kwestie bezpieczeństwa korzystania z przejścia przy kościele św. Andrzeja i przejścia obok budynku prokuratury w Szubinie.

Teresa Stachowiak – 16

Pytała m.in. o zamontowanie windy zewnętrznej przy urzędzie miejskim ułatwiającej dostęp osobom niepełnosprawnym, kontrolę odprowadzania nieczystości płynnych z posesji gromadzonych przez mieszkańców w szambach, budowę drogi powiatowej Zamość – Łochowo oraz wyremontowanie drogi powiatowej - ul Bydgoskiej w Rynarzewie, postawienie wiaty w Żurczynie, wymianę słupów energetycznych na osiedlu w Zamościu, które zagrażają bezpieczeństwu. Zwracała uwagę na brak przystanku autobusowego na ul. Kcyńskiej w Szubinie, doświetlenie miasta i gminy, naprawę wiat przy DK 5 i powiatowej w kierunku Turu.

Roman Danielewski – 14

Zwracał uwagę m.in. na konieczność przedłużenia chodnika na ul. Łabiszyńskiej w Smolnikach. konieczność wyrównania drogi rowerowej Szubin – Kowalewo – Wąsosz, objęcie programem oznakowania dróg, domostw znajdujących się daleko od szosy wszystkich sołectw, powstanie na zewnątrz budynku urzędu skrzynki na przyjmowanie wniosków. Zgłaszał też szereg uwag dotyczących stanu infrastruktury drogowej na terenie Szubina.

Elżbieta Katafiasz – 14

Interpelacje radnej Elżbiety Katafiasz dotyczyły najczęściej stanu gminnych dróg i ich oznakowania.

Paweł Wuka – 13

Zwracał uwagę m.in. na konieczność doświetlenia kilku miejsc w Rynarzewie, przeniesienie słupów telekomunikacyjnych przy ul. Leszczynowej, ustawienie lustra przy ul. Szubińskiej 14 i 16 w Rynarzewie. Postulował o wykonanie rewitalizacji rynku i przyległych ulic w Rynarzewie, zwiększenie ilości patroli policji w Rynarzewie, rozważenie zaplanowania budowy obwodnicy powiatowej w Rynarzewie.

Wioletta Borys – Stachowiak – 13

Apelowała m.in. o przywrócenie ograniczenia prędkości na odcinku drogi pomiędzy Samoklęskami oraz wybudowanie w tym miejscu chodnika, naprawienie zdewastowanej wiaty na boisku sportowym w Samoklęskach Dużych, powstanie wiaty dla dzieci w Niedźwiadach, wyłożenie kostką brukową miejsca, gdzie dzieci wsiadają, jadąc do szkoły w Samoklęskach Dużych, postulowała też o podjęcie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa pieszych w Samoklęskach.

Anna Kijowska – 12

Wnioskowała o poprawienie stanu gminnych dróg – głównie w rejonie Skórzewa i Kołaczkowa, naprawę i nawiezienie kruszywa na odcinek drogi Skórzewo – Kołaczkowo, naprawę wiat.

Stanisław Wypych – 11

Interpelował m.in. o obniżenie opłaty adiacenckiej, zabezpieczenie ruin zamku, poprawienie jakości oświetlenia i monitoringu rynku. Zwracał także uwagę na jakość naprawionych dróg bitumicznych na terenie gminy.

Sławomir Berka – 11

Jego interpelacje dotyczyły m.in. przywrócenia działalności oddziału ZUS w Szubinie, wykonania białych tablic z nazwami ulic w Chomętowie i Wąsoszu i poprawę jakości infrastruktury drogowej.

Robert Rynarzewski – 8

Jego interpelacje dotyczyły głównie stanu dróg.

Tomasz Kaszewski – 8

Wnioskował m.in. o organizację miejsc, w których osoby bezdomne mogłyby wziąć prysznic, kąpiel lub uprać swoje rzeczy, postawienie toalety typu toi-toi na Stadionie Miejskim w Szubinie, udrożnienie drogi ewakuacyjnej na szubińskim targowisku, przeznaczenie części stanowisk od strony ul. Winnica z wyjazdem obok młyna pod parking.

Marek Gajewski – 8

Zwracał uwagę na zły stan oddziału radiologii w szubińskim szpitalu, postulował o remont chodnika przy przychodni Medyk w Szubinie, wykonanie nowych pasów dla pieszych przy ul Powstańców Wielkopolskich, możliwość przystąpienia do opracowania planu zagospodarowania między ul. Wiejską a ul. Nakielską w Szubinie, możliwość wybudowania parkingu przy ulicy Paderewskiego – Dworcowej.

Henryk Sowa – 7

Jego interpelacje dotyczyły m.in. utwardzenia dróg w sołectwie Szaradowo, nieświecących lamp na drodze Zalesie – Pińsko w Szaradowie, budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 247 Kcynia – Szubin.

Marek Kornalewicz – 4

Apelował o progi spowalniające na ul Hutniczej w Turze i słupy oświetleniowe przy ul Hutniczej w Turze.

Dawid Rzesk – 4

Wnioskował m.in. o wprowadzenie formy budżetu obywatelskiego w gminie Szubin i nowe rozwiązanie dla przystanku autobusowego na skrzyżowaniu ulicy Paderewskiego i Sędziwoja Pałuki.

Alina Kokocińska – 4

Pytała o  termin budowy ul Klonowej w Szubinie, postawienie ławek w kierunku miasta od ul Jana Pawła II do ul Kcynskiej oraz  chodnik i ścieżkę rowerową na ul Pałuckiej.

Barbara Nikodem – 3

Postulowała o zamontowanie tablic informacyjnych w miejscowości Wolwark, postawienie znaku informacyjnego na odcinku z obwodnicy w kierunku Kołaczkowa i uporządkowanie terenu na odcinku Łachowo – Kołaczkowo.

Tomasz Ciesielski – 1

Zwracał uwagę na brak wiaty w Dąbrówce Słupskiej.

Remigiusz Kasprzak -  1

Postulował ustawienie kosza na śmieci na parkingu przy cmentarzu.

Oceń artykuł: 7 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (25) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (17)

    wyborca , w dniu 02-02-2016 14:48:38 napisał:

    A ja pytam o szkolę w Chomętowie!! Dlaczego ona jest do likwidacji.Nie wolno tak szybko niszczyć tego co przez tyle lat było budowane. Dla mnie to jest skandal!!! MIESZKAŃCY -RATUJMY SZKOŁĘ W CHOMĘTOWIE !! Panie Burmistrzu, gdzie realizacja Pana obietnic wyborczych ?????? Pytam się GDZIE !!!!?????

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 9 (13)

    pik, w dniu 02-02-2016 15:09:46 napisał:

    Widze że lubisz drążyć stare tematy. decyzja podjęta i sprawy nie ma. O co ci chodzi człowieku? Mozna równie dobrze zapytac gdzie sa szkoły w Słupach, Słonawach, Wasoszu i wielu jeszcze pewnie miejscach gdzie zamknięto z uwagi na mało dzieci. Chomętowo to jakis wyjątek że szkoła miała istnieć????

    odpowiedz

    • 8 (10)

    dlaczego, w dniu 02-02-2016 15:13:46 napisał:

    Chomętowo takie niby waleczne i odważne a pod artykułami ze swojej wsi zakazują komentowania. Dlaczego? Boją się poddania publicznej opinii? Zostawiam to do przemyślenia. Oczywiście nie mam nic przeciwko mieszkańcom Chomętowa żeby nie było!

    odpowiedz

    • 5 (9)

    wyborca, w dniu 02-02-2016 15:53:51 napisał:

    to się napracowali WOW !!! A jak to się przekłada na jakość życia w naszym Mieście ? Do roboty - bo możemy przyśpieszyć wybory samorządowe

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 3 (11)

    wyborca, w dniu 02-02-2016 16:00:24 napisał:

    1, 5, 10 , 15 ? Nie jest Wam wstyd ? za co bierzecie pieniądze od swoich wyborców Kawki się nauczyli spijać , miało być lepiej a jest gorzej niż było

    odpowiedz

    • 7 (13)

    wyborca, w dniu 02-02-2016 16:12:17 napisał:

    Widzę że RADNY z okregu wyborczego nr 6 się napracował 0 interpelacji ? Nawet nie wspomniano o nim ? To wybraliście wspaniale brawo !!! Krówki chociaż smakowały ?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 3 (11)

    Wygodni, w dniu 02-02-2016 19:11:05 napisał:

    Waga tych interpelacji, rodzaj poruszanych problemów i sposób rozwiązania przez osoby odpowiedzialne wystawiają świadectwo radnym i radzie. Mdli i nieskuteczni radni boją się wymagać od Michalaka załatwiania rzeczywistych postulatów obywateli gminy Szubin. Zobaczcie jak jest w Sadkach. Wójt realizuje to co mu radni każą. W Szubinie burmistrz przedkłada uchwały, a radni podnoszą ręce. Który projekt uchwały został odrzucony w głosowaniu? Czy naprawdę jest tak różowo w Szubinie? Czy radni zawsze wiedzą nad czym głosują?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • -4 (6)

    Dlatego, w dniu 02-02-2016 19:27:48 napisał:

    Tak Chomętowo waleczne i odważne, ale nie pozwoli się obrażać. Nie zasłużyli na to. Uważam że podczas walki o szkołę zawistni ludzie nie zostawili suchej nitki na mieszkańcach Chomętowa. Teraz robią swoje i nie muszą się poddawać publicznej opinii.Jestem za!!! A tak w ogóle to nie jestem mieszkańcem tej miłej miejscowości, żeby nie było. W tym miejscu powinniście oceniać pracę radnych. Sprawdźcie.

    odpowiedz

    • 3 (5)

    wik, w dniu 02-02-2016 19:36:34 napisał:

    Powiedz to temu kto zaczął temat szkoły w pierwszym komentarzu. Oczywiście że to nie jest temat tego artykułu ale pretensje nalezy mieć do tego kto zaczął. Sądząc po treści własnie pierwszego komentarza było to mieszkaniec Chomętowa więc prosze mieć pretensje do siebie o zaczęcie tego tematu. Mądrość dobrych rad potrzebna jest nam wszystkim! Burmistrzowi, Radnym i Mieszkańcom naszej gminy.

    odpowiedz

    • 2 (2)

    Ula, w dniu 03-02-2016 11:19:31 napisał:

    Radny z Wąsosza chce wykonania białych tablic z nazwami ulic w Chomętowie i w Wąsoszu.Czy aktualna kolorystyka tablic jemu nie odpowiada? Czy moźe sam będzie sponsorem tych tablic? Czy w jednej i drugiej wsi nie ma większych potrzeb?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 5 (5)

    wyborca, w dniu 03-02-2016 16:25:33 napisał:

    Radny z okręgu nr 6 albo został przez redaktora przypadkowo ominięty albo poprostu miał 0 interpelacji . Jeśli ma 0 interpelacji to nie ma co się dziwić własna działalność , portal , teraz nawet pożyczki daje to gdzie tu czas na prace w radzie. Pewnie z ledwością czasu mu starcza żeby iść DIETE RADNEGO odebrać

    odpowiedz

    • 0 (8)

    wyborca, w dniu 03-02-2016 16:27:54 napisał:

    Jeśli można wiedzieć kiedy poznamy decyzję radnych nt przystapienia do metropoli bydgoskiej ? Moim zdaniem powinny być przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami albo ankieta czy są za czy przeciw. Radni sami nie powinni o tym decydować bo jak narazie zielonego pojęcia nie mają o pracy w ratuszu skoro tak mało interpelacji zgłaszają

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 6 (6)

    Słuszna uwaga, w dniu 03-02-2016 19:46:54 napisał:

    CYT"Interpelacje radnej Elżbiety Katafiasz dotyczyły najczęściej stanu gminnych dróg i ich oznakowania." A może by ta pani radna -sołtys wzięła sprawy w swoje ręce i sama oznakowała drogi. Tak robią radni w innych gminach. Ponadto jak się 14 razy bezskutecznie składa interpelacje i nie ma się posłuchu to trzeba zrezygnować z tych funkcji. A miejsce dać młodym, wykształconym z którymi rada będzie się liczyła.

    odpowiedz

    • 6 (6)

    wizjoner, w dniu 03-02-2016 20:48:19 napisał:

    nie wszystko trzeba załatwiać przez interpelacje niektóre sprawy trzeba sobie wychodzić może warto o tym pomyśleć :) za 2,5 roku zobaczymy czym się pochwalą :)

    odpowiedz

    • 1 (1)

    B.K, w dniu 04-02-2016 23:01:17 napisał:

    A ja zapraszam (mieszkanca) do Wąsosza jeżeli nie zauważył jeszcze tablic z nazwami ulic ,by podziwiał istniejące juź tablice,bo radnemu z Wąsosza chodzi o kolorystykę tablic.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!



Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)