Dziś mamy 30 marca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 lutego 2020

Krzywdzone i porzucone. Uczniowie pomogli zwierzętom ze schroniska

fot. Agnieszka Bubczyk

fot. Agnieszka Bubczyk

Uczniowie klasy Ic Branżowej Szkoły I-go Stopnia Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie wraz z# wychowawczynią Panią Małgorzatą Tubiszewską postanowili zrezygnować z prezentów z okazji Świąt Bożego Narodzenia, którymi zwykle dzielili się na klasowych Wigiliach w gimnazjach.

Dzięki temu młodzież zebrała 470 zł, które postanowiła przeznaczyć dla zwierząt ze schroniska na Osowej Górze. Po konsultacji z dyrektorem schroniska zakupiono koce i podkłady higieniczne, które młodzież, dzięki wsparciu zaprzyjaźnionych pracodawców, 14 lutego 2020 r. zawiozła do schroniska. Wyjazd stał się okazją do refleksji nad losem krzywdzonych, porzucanych i bezdomnych zwierząt. Uczniowie w czasie wizyty zabrali na spacer psy, które szalały z radości.

Serdecznie dziękujemy: panu Arkadiuszowi Kluj - właścicielowi firmy „TOKMET” w Szubinie Wsi, panu Krzysztofowi Nosal - właścicielowi firmy Trans-Kraj w Szubinie Wsi, panu Stanisławowi Zielińskiemu - właścicielowi MOTO-CENTRUM w Szubinie
za dofinansowanie dojazdu uczniów do schroniska.

Materiał: Agnieszka Bubczyk

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)