Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

25 lutego 2020

Krzywdzone i porzucone. Uczniowie pomogli zwierzętom ze schroniska

fot. Agnieszka Bubczyk

fot. Agnieszka Bubczyk

Uczniowie klasy Ic Branżowej Szkoły I-go Stopnia Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie wraz z# wychowawczynią Panią Małgorzatą Tubiszewską postanowili zrezygnować z prezentów z okazji Świąt Bożego Narodzenia, którymi zwykle dzielili się na klasowych Wigiliach w gimnazjach.

Dzięki temu młodzież zebrała 470 zł, które postanowiła przeznaczyć dla zwierząt ze schroniska na Osowej Górze. Po konsultacji z dyrektorem schroniska zakupiono koce i podkłady higieniczne, które młodzież, dzięki wsparciu zaprzyjaźnionych pracodawców, 14 lutego 2020 r. zawiozła do schroniska. Wyjazd stał się okazją do refleksji nad losem krzywdzonych, porzucanych i bezdomnych zwierząt. Uczniowie w czasie wizyty zabrali na spacer psy, które szalały z radości.

Serdecznie dziękujemy: panu Arkadiuszowi Kluj - właścicielowi firmy „TOKMET” w Szubinie Wsi, panu Krzysztofowi Nosal - właścicielowi firmy Trans-Kraj w Szubinie Wsi, panu Stanisławowi Zielińskiemu - właścicielowi MOTO-CENTRUM w Szubinie
za dofinansowanie dojazdu uczniów do schroniska.

Materiał: Agnieszka Bubczyk

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)