Dziś mamy 22 kwietnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 lutego 2019

Królikowo. Elżbieta Katafiasz ponownie wybrana

fot. LZ

fot. LZ

Na 420 osób uprawnionych do głosowania na zebraniu pojawiło się jedynie 47 mieszkańców.

Kandydatka na sołtysa była tylko jedna i wygrała przy prawie stuprocentowym poparciu.

Na początku zebrania sołeckiego w Królikowie, którego głównym punktem był wybór sołtysa i rady sołeckiej, burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski podziękował Elżbiecie Katafiasz nie tylko za minioną kadencję, ale za całe 20 lat „sołtysowania”. Kolejnym punktem było złożenie sprawozdania z czteroletniej kadencji sołtysa. - Mogłam na was liczyć w każdej chwili, za co z całego serca dziękuję – podsumowała swoją minioną kadencję Elżbieta Katafiasz, jednocześnie dziękując wszystkim za zaangażowanie i współpracę.

Elżbieta Katafiasz była jedyną kandydatką na sołtysa wsi. Otrzymała poparcie 44 osób. Tylko 3 osoby były przeciwne jej kandydaturze. Podczas zebrania postanowiono zwiększyć ilość członków rady sołeckiej. Do tej pory było ich pięcioro – od teraz będzie ich siedmioro. I tak, w skład rady sołeckiej sołectwa Królikowo weszli: Agnieszka Grochala, Elżbieta Majchrzak, Barbara Wiśniewska, Danuta Rybak, Izabela Drzazga, Jadwiga Katafiasz i Wojciech Włodarczyk.

Jak w każdej wsi, tak i w Królikowie mieszkańcy zwracali uwagę na swoje problemy. Pytali o kontynuację przebudowy ulicy Turzyńskiej, stwarzający niebezpieczeństwo budynek dawnej gorzelni, problem z przekraczaniem prędkości przez kierowców jadących przez centrum wsi, rozmawiano także o planie zagospodarowania przestrzennego.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (5)

  olo, w dniu 06-02-2019 14:14:38 napisał:

  siedmiu w radzie?????? :) Przecież Kolo Gospodyń to juz macie hahahha

  odpowiedz

  • 1 (1)

  mieszkaniec, w dniu 13-02-2019 16:41:50 napisał:

  Panie Włodarczak coś słabe po parcie stowarzyszenia w walce z sąsiadem gdzie reszta jest pan sam to życzymy powodzenia

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Tonery Directions
27PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Pomoc drogowa
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Meble kuchenne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)