Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

17 kwietnia 2019

Kontrola zwolnień lekarskich. Szkolenia dla pracodawców

fot. archiwum

fot. archiwum

Jak kontrolować # zwolnienia lekarskie?

Nie tylko Zakład Ubezpieczeń Społecznych może kontrolować prawidłowość wykorzystania zwolnień lekarskich, uprawnieni do tego są także płatnicy składek wypłacający zasiłki (płatnicy, którzy zatrudniają powyżej 20 osób). Mogą oni upoważnić np. pracownika kadr, który w czasie wizyty w domu pracownika sprawdzi, w jaki sposób wykorzystuje on swoje zwolnienie lekarskie. Aby wspomóc ich działania bydgoski ZUS organizuje kolejne bezpłatne szkolenia poświęcone kontroli zwolnień lekarskich.

Szkolenia odbędą się w siedzibie Oddziału ZUS w Bydgoszczy, ul. Św. Trójcy 33 (sala 027)
w terminach: 30 kwietnia, 16 i 28 maja, 11 i 26 czerwca. Rozpoczęcie szkolenia o godzinie 9.00.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na sali szkoleniowej konieczne jest wcześniejsze zgłoszenia pod nr tel. 52 34-18-157 lub za pośrednictwem e-mail: katarzyna.robakowska@zus.pl

Warto wiedzieć:
Są sytuacje, kiedy do przeprowadzania kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich upoważnieni są także pracodawcy, którzy nie wypłacają zasiłków. Dotyczy to przeprowadzenia kontroli w okresie, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie za czas choroby wypłacane ze środków pracodawcy.

materiał: Krystyna Michałek

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Deska elewacyjna
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Sprzedaż opon
Budowa magazynów
Botox i wypełniacze
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)