Dziś mamy 19 sierpnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 kwietnia 2019

Kontrola zwolnień lekarskich. Szkolenia dla pracodawców

fot. archiwum

fot. archiwum

Jak kontrolować # zwolnienia lekarskie?

Nie tylko Zakład Ubezpieczeń Społecznych może kontrolować prawidłowość wykorzystania zwolnień lekarskich, uprawnieni do tego są także płatnicy składek wypłacający zasiłki (płatnicy, którzy zatrudniają powyżej 20 osób). Mogą oni upoważnić np. pracownika kadr, który w czasie wizyty w domu pracownika sprawdzi, w jaki sposób wykorzystuje on swoje zwolnienie lekarskie. Aby wspomóc ich działania bydgoski ZUS organizuje kolejne bezpłatne szkolenia poświęcone kontroli zwolnień lekarskich.

Szkolenia odbędą się w siedzibie Oddziału ZUS w Bydgoszczy, ul. Św. Trójcy 33 (sala 027)
w terminach: 30 kwietnia, 16 i 28 maja, 11 i 26 czerwca. Rozpoczęcie szkolenia o godzinie 9.00.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na sali szkoleniowej konieczne jest wcześniejsze zgłoszenia pod nr tel. 52 34-18-157 lub za pośrednictwem e-mail: katarzyna.robakowska@zus.pl

Warto wiedzieć:
Są sytuacje, kiedy do przeprowadzania kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich upoważnieni są także pracodawcy, którzy nie wypłacają zasiłków. Dotyczy to przeprowadzenia kontroli w okresie, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie za czas choroby wypłacane ze środków pracodawcy.

materiał: Krystyna Michałek

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół rozkładany + 6 krzeseł
MEBLE PIOTR PASIEKA
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
MEBLE PIOTR PASIEKA
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Usługi transportowe
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szafy przesuwne
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)