Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

14 sierpnia 2019

Konsultacje z mieszkańcami. Statuty sołectw z pozytywną opinią

fot. MM

fot. MM

13 sierpnia w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie zorganizowano # zebrania mieszkańców sołectw Kołaczkowo oraz Stanisławka. Głównym punktem spotkań było zaopiniowanie statutów miejscowości.

Przypominamy, że w wyniku podziału Kołaczkowa powstało nowe sołectwo – Stanisławka. Miejscowość ta do tej pory wchodziła w skład sołectwa Kołaczkowo, jednakże radni na lipcowej sesji podjęli ostateczną decyzją o podziale sołectwa. W związku z tym zaszła konieczność stworzenia nowych statutów dla obu miejscowości.

Jeśli chodzi o Kołaczkowo, to tutaj zajdzie najmniej zmian. Dotychczasowa sołtys Violetta Kończal utrzyma swoje stanowisko, podobnie jak 4 z 5 członków rady sołeckiej. Tylko jedna osoba wchodząca w skład dotychczasowej rady pochodzi z nowo powstałego sołectwa Stanisławka, w związku z tym jej mandat uległ wygaśnięciu.

Dodatkowe wybory uzupełniające nie będą jednak w tym przypadku konieczne, gdyż w statucie sołectwa określono minimalną liczbę członków rady sołeckiej jako 3. Jeżeli jednak mieszkańcy wyrażą chęć, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, by na następnym zebraniu przeprowadzić wybory uzupełniające do rady sołeckiej.

Konsultacje społeczne niestety nie cieszyły się większym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, których na obu zebraniach było łącznie 37, z czego 9 to mieszkańcy Kołaczkowa, a 28 to osoby mieszkające w Stanisławce.

Ostatecznie jednak oba sołectwa pozytywnie zaopiniowały swoje statuty, których projekty znajdą się w porządku obrad najbliższej sesji rady gminy Szubin, zaplanowanej 23 sierpnia. Po upływie 14 dni od momentu przyjęcia stosownych uchwał przez radnych, statuty sołectw wejdą w życie, co pozwoli m. in. na zwołanie zebrania sołeckiego w Stanisławce, podczas którego mieszkańcy będą musieli dokonać wyboru sołtysa i rady sołeckiej, a także po raz pierwszy w historii podzielić fundusz sołecki.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Odchudzanie
Botox zmarszczki lwie
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Żel UV 5ml
7,50PLN
Usta - powiekszanie
Deska elewacyjna
Sprawdzanie świateł
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)