Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

14 sierpnia 2019

Konsultacje z mieszkańcami. Statuty sołectw z pozytywną opinią

fot. MM

fot. MM

13 sierpnia w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie zorganizowano # zebrania mieszkańców sołectw Kołaczkowo oraz Stanisławka. Głównym punktem spotkań było zaopiniowanie statutów miejscowości.

Przypominamy, że w wyniku podziału Kołaczkowa powstało nowe sołectwo – Stanisławka. Miejscowość ta do tej pory wchodziła w skład sołectwa Kołaczkowo, jednakże radni na lipcowej sesji podjęli ostateczną decyzją o podziale sołectwa. W związku z tym zaszła konieczność stworzenia nowych statutów dla obu miejscowości.

Jeśli chodzi o Kołaczkowo, to tutaj zajdzie najmniej zmian. Dotychczasowa sołtys Violetta Kończal utrzyma swoje stanowisko, podobnie jak 4 z 5 członków rady sołeckiej. Tylko jedna osoba wchodząca w skład dotychczasowej rady pochodzi z nowo powstałego sołectwa Stanisławka, w związku z tym jej mandat uległ wygaśnięciu.

Dodatkowe wybory uzupełniające nie będą jednak w tym przypadku konieczne, gdyż w statucie sołectwa określono minimalną liczbę członków rady sołeckiej jako 3. Jeżeli jednak mieszkańcy wyrażą chęć, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, by na następnym zebraniu przeprowadzić wybory uzupełniające do rady sołeckiej.

Konsultacje społeczne niestety nie cieszyły się większym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, których na obu zebraniach było łącznie 37, z czego 9 to mieszkańcy Kołaczkowa, a 28 to osoby mieszkające w Stanisławce.

Ostatecznie jednak oba sołectwa pozytywnie zaopiniowały swoje statuty, których projekty znajdą się w porządku obrad najbliższej sesji rady gminy Szubin, zaplanowanej 23 sierpnia. Po upływie 14 dni od momentu przyjęcia stosownych uchwał przez radnych, statuty sołectw wejdą w życie, co pozwoli m. in. na zwołanie zebrania sołeckiego w Stanisławce, podczas którego mieszkańcy będą musieli dokonać wyboru sołtysa i rady sołeckiej, a także po raz pierwszy w historii podzielić fundusz sołecki.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kanapa
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Meble łazienkowe
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Lakiernictwo
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Lipoliza injekcyjna
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)