Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2019

Konkurs w ramach międzynarodowego projektu. Anna Tokarczyk wyróżniona!

fot. A. Marchlewska

fot. A. Marchlewska

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w # Szubinie Anna Tokarczyk otrzymała wyróżnienie w konkursie na plakat pt. „Sport in – sport for social inclusion” (Sport jako -narzędzie włączenia społecznego).

Konkurs jest realizowany w ramach międzynarodowego projektu, którego głównym celem jest promowanie włączenia społecznego i równych szans w sporcie poprzez rozwój międzynarodowej sieci organizacji działających w dziedzinie sportu oraz działań związanych z integracją społeczną poprzez sport.

Ma na celu angażowanie młodych ludzi w zajęcia sportowe, które zapobiegałyby wykluczeniu społecznemu, pomagały im podnieść poczucie własnej wartości i motywowały ich do rozwoju osobistego.

Głównym koordynatorem projektu jest litewska organizację sportowa Birzu lengvosios atletikos sporto klubas, która współpracuje z organizacjami sportowymi z Polski, Finlandii, Turcji, Włoch.

Realizacją działań projektowych na terenie Polski zajmuje się Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii w Łodzi. Działania dofinansowane są z programu Erasmus + Sport – Small Collaborative Partnership.

Gratulujemy!

materiał: A. Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)