Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

13 sierpnia 2020

Konkurs Odkrywca 2020. Zgłoszenia do 9 września

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W tym roku zarząd województwa po raz trzynasty wybierze# osoby, instytucje i firmy, które popularyzują i upowszechniają turystykę na Kujawach i Pomorzu. Na zgłoszenia w konkursie Odkrywca 2020 czekamy do 9 września.

- Kujawsko-Pomorskie pełne jest miejsc, które potrafią zainteresować i zachwycić koneserów sztuki, pasjonatów historii i przyrody, a także zapalonych piechurów. W konkursie wyróżnimy tych, którzy promują nasze bogactwo i dzięki którym atrakcyjność regionu rośnie - mówi marszałek Piotr Całbecki.

W konkursie nagrodzimy osoby, zespoły, instytucje, stowarzyszenia, samorządy oraz przedsiębiorców, którzy przyczyniają się do budowania wizerunku marki turystycznej województwa w kraju i za granicą oraz rozwoju turystyki i gospodarki turystycznej w regionie.

Wyróżnienia przyznawane są w czterech kategoriach:

  • działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji:
                         - osoba fizyczna,
                         - instytucja,
  • przedsięwzięcie biznesowe;
  • wydawnictwo promocyjne;
  • promocja w mediach społecznościowych:

                         - promocja miejsca,
                         - promocja oferty turystycznej.

Po raz pierwszy w tym roku przyznamy wyróżnienia specjalne za kreatywność w turystyce w czasie trwającej pandemii.

Regulamin konkursu i formularze dostępne są na stronie www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl

Zgłoszenia należy przesyłać do 9 września 2020 r. wyłącznie drogą elektroniczną na adres e-mailowy: odkrywca@kujawsko-pomorskie.pl, temat: Konkurs „ODKRYWCA 2020”.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się jesienią podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

W ubiegłym roku laureatami konkursu w kategorii „działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa” zostali Paweł Śliwiński, członek zarządu oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego we Włocławku, oraz Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu. W kategorii „inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki” wyróżnienie otrzymała Winnica przy Talerzyku Anny i Wiesława Janasińskich w Topolnie (powiat świecki). Fundacja Muzeum Ziemi Chełmińskiej  uhonorowana została za wydarzenie turystyczne i promocyjne - Perspektywy 9 Hills Festival. W kategorii „promocja w mediach społecznościowych (promocja miejsca)” zwyciężył profil Mój Toruń prowadzony przez Gminę Miasta Toruń. 

Materiał: Departament Sportu i Turystyki i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)