Dziś mamy 18 grudnia 2018, wtorek, imieniny obchodzą:

11 października 2018

Koło fotograficzne. Zrobiono pierwsze zdjęcia camera obscura

fot: pow

fot: pow

Drugie zajęcia w ramach kółka fotograficznego odbyły się w czerwonej poświacie.

Na początku zajęć prowadzący zajęcia zakreślił przebieg wykonania zdjęcia i procesu wywołania negatywu. Po tej części zgasło światło białe, a pozostało wyłącznie czerwone. Uczestnicy zajęć załadowali swoje, wykonane w ubiegłym tygodniu aparaty, po czym wyszli na dwór celem wykonania zdjęć. Z naświetlonymi papierami wrócili do ciemni i wywołali negatywy, a proces pojawiania się obrazu na papierze wzbudził duże zainteresowanie młodych adeptów fotografii. Po wysuszeniu papieru przyszedł czas na ostatni punkt wykonania zdjęć czyli skan negatywów i zamiana ich na pozytywy, ukazując pełne oblicze wykonanych zdjęć. W galerii artykułu można zobaczyć kilka gotowych zdjęć, które powstały w ramach tych zajęć.

Materiał: Paweł Pietroń/Szubiński Dom Kultury

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE MŁODZIEŻOWE
Botox i kwas hialuronowy
MEBLE PIOTR PASIEKA
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Elewacje
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Usta - powiekszanie
Sprawdzanie świateł
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)