Dziś mamy 27 listopada 2020, piątek, imieniny obchodzą:

24 października 2020

Kolejni chętni zasilają szeregi brygady. Przystąpią do szkolenia

fot. szer. Paulina Ozdowska

fot. szer. Paulina Ozdowska

Kiedy większość unika kontaktu z ryzykiem oni chcą pomagać. Chcą być tam, gdzie #społeczność lokalna potrzebuje wsparcia.

Od godzin porannych trwa wcielenie kolejnych 35 kandydatów na żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w Kujawsko – Pomorskiej Brygadzie. Po przeszkoleniu z zakresu bhp, ppoż, ochrony informacji niejawnych, rozmowach z psychologiem, wypełnieniu dokumentów finansowych oraz umundurowaniu, rozpoczną 16 dniowe szkolenie podstawowe, przygotowujące ich do służby wojskowej.

Zawsze myślałem o tym, że zostanę żołnierzem. Musiałem czekać do uzyskania pełnoletności, żeby złożyć papiery. Chcę pomagać. Wojska Obrony Terytorialnej to tak naprawdę to co robię od zawsze, obrona tych co są najbliżej. Teraz będę mógł się uczyć i służyć społeczeństwu. Szczególnie w tej sytuacji potrzebuje ono naszej pomocy – wyznał Michał, wcielany kandydat.

Szkolenie podstawowe to cykl zajęć teoretyczno – praktycznych z zakresu taktyki pola walki, obsługi i użycia broni ale również wdrożenie procesu wykształcenia w żołnierzach umiejętności przydatnych zarówno w armii jak i w życiu codziennym. Szkolący się zostają zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz z zakresu przetrwania w sytuacji zagrożenia życia. Dla niektórych dzisiejsze wcielenie to przepustka do służby zawodowej, dla innych chęć sprawdzenia swoich umiejętności, przełamania słabości, potrzeba rozwoju. Każdy szuka w wojsku czegoś innego, niezależnie od powodów podjęcia decyzji o wstąpieniu do służby, wszyscy mają jeden wspólny cel – złożenie przysięgi wojskowej planowanej na 7 listopada oraz wstąpienie 
w szeregi 8. Kujawsko – Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Docelowo zaprzysiężeni żołnierze zasilą dwa z pełni funkcjonujące już bataliony lekkiej piechoty - rozlokowane w Toruniu (81blp) i Inowrocławiu (82blp) oraz trzeci, który powstanie w Grudziądzu (83blp).

Bardzo cieszy fakt, że co raz więcej młodych osób podejmuje decyzje o wstąpieniu w szeregi armii. Realia są trudne ale do tego właśnie przygotowuje wojsko – do stawiania czoła wyzwaniom. Nie mówimy o przeszkodach, mówimy o kolejnym zadaniu do wykonania. Wcielani dziś kandydaci za 16 dni złożą przysięgę wojskową na sztandar 8. Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kiedy już staną się pełnoprawnymi żołnierzami z pewnością zostaną zaangażowani w trwające już działania w ramach akcji Trwała Odporność. W obecnej sytuacji każda para rąk jest na wagę złota – podsumował płk Krzysztof Stańczyk Dowódca 8.K-PBOT

Jeśli : posiadasz Polskie obywatelstwo, jesteś pełnoletni, jesteś niekarany, masz wykształcenie co najmniej podstawowe, nie pełnisz innego rodzaju służby oraz nie posiadasz przydziału kryzysowego - czekamy właśnie na Ciebie!

Nie masz czasu / możliwości dotrzeć do najbliższego WKU?

Żaden problem. Z poniżej wskazanej listy wybierz rekrutera WOT, który od momentu pierwszego kontaktu będzie przechodził z Tobą cały proces rekrutacji. Pomoże wypełnić wniosek, złoży go w Twoim imieniu w WKU, odpowie na każde pytanie i pomoże pokonać każdą trudność, aż do momentu, stawienia się przez Ciebie w jednostce, w której będziesz pełnić służbę.

Poniżej lista rekruterów 8.K-PBOT:

 1. mł. chor. Krzysztof ŁYDZIŃSKI krzysztofwotowski10@gmail.com
 2. mł. chor. Marcin ZACHWIEJA marcin.zachwieja@wot.ron.mil.pl
 3. st. szer. Marta ŁUKASIEWICZ mlukasiewicz23@wp.pl
 4. szer. Robert DOMAŃSKI kontakt@robertdomanski.com.pl
 5. szer. Joanna KOLASIŃSKA rekruter8kpbotbydgoszcz@gmail.com

Materiał: szer. Paulina Ozdowska - Rzecznik Prasowy 8.K-PBOT

Oceń artykuł: 5 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  czytelnik, w dniu 24-10-2020 12:32:13 napisał:

  OTK tylko dla pracujących,studentów.Żadnych na berobociu!

  odpowiedz

  • -6 (14)

  łoś, w dniu 24-10-2020 14:38:31 napisał:

  to nie wojsko

  odpowiedz

  • -7 (13)

  Szubiniak, w dniu 24-10-2020 14:49:44 napisał:

  Najpierw niech za biurek powyciągają oficerów, to będzie miał kto robić w terenie.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Jj, w dniu 25-10-2020 17:33:54 napisał:

  Rozwiązać dziadostwo, nikomu to niepotrzebne

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowoczesne zabiegi laserowe
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Tonery Directions
27PLN
Mikrodermabrazja
Meble młodzieżowe systemowe
Masaż gorącymi kamieniami
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)