Dziś mamy 25 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

13 marca 2019

Kolejne zebranie za nami. Rekordowa liczba mieszkańców na spotkaniu

fot. LZ

fot. LZ

Na zebranie sołeckie w Zamościu postanowiło przyjść tylu mieszkańców, że... # niewiele brakowało, a nie zmieściliby się w świetlicy wiejskiej. Znaczna większość chciała zmienić sołtysa.

Po obszernym sprawozdaniu sołtysa wsi przyszedł czas na zgłaszanie kandydatów. W szranki stanęli dotychczasowy sołtys Ryszard Synakiewicz oraz Andrzej Sobkowski. Zgłoszono jeszcze kandydaturę Teresy Stachowiak, jednak ta odmówiła startu w wyborach.

Panowie przedstawili swoje wizje kierowania sołectwem, po czym mieszkańcy otrzymali karty i głosowali.

Komisja skrutacyjna przygotowała 206 kart. Koniec końców głosowało 201 osób, 2 głosy były nieważne. Sołtysem Zamościa został Andrzej Sobkowski, uzyskując aż 140 głosów poparcia. Ryszard Synakiewicz otrzymał jedynie 59 głosów. Mieszkańcy wybrali także radę sołecką, w skład której weszli: Teresa Stachowiak, Robert Rynarzewski, Janina Błaszczyk, Paweł Bednarek i Małgorzata Fryczyńska. Zaproponowano także kandydaturę byłego sołtysa, jednak ten odmówił.

Podczas zebrania mieszkańcy poruszali problemy związane ze stanem dróg, rozmawiano także o planowanej budowie kanalizacji i gazociągu. Mieszkańcy dowiedzieli się, że być może uda się we wsi zbudować boisko wielofunkcyjne. Gmina zawnioskowała o środki zewnętrzne na ten cel z LGD, a w swoim budżecie na jutrzejszej sesji zabezpieczy 600 tys. zł na wkład własny. Dofinansowanie może wynieść nawet 63,3%.

 

Oceń artykuł: 6 21

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (37) Zgłoś naruszenie zasad

  • 14 (20)

  Mieszkaniec, w dniu 13-03-2019 15:20:55 napisał:

  Wybory do rady sołeckiej niezgodne z prawem: nie były tajne- dla zainteresowanych STATUT ( dostępny na stronie Zamościa/ także facebook)- ROZDZIAŁ 5, PARAGRAF 18 I 19. Dodam- to wszystko w obecności władz , radnych i sołtysa ustepujacego i nowego. Ponadto- Pani z komisji skrutacyjnej nie powinna zgodnie z prawem, być jednocześnie kandydatka do rady- odsyłam do paragrafow. Gratuluję NOWEJ WŁADZY. JEDNAK WSTYD, ZE Z TAKIM NIEPRZYGOTOWANIEM MOZNA. A SZKODA BO TO BRAK SZACUNKU DO WYBORCÓW. NO CHYBAZE ZAKLADA SIE, ZE ELEKTORAT NIE MA DO SIEBIE I PRAWA SZACUNKU. KTOS KTO PRETENDUJE NA STANOWISKO LUB JE ZAJMUJE I SZANUJE SWOJA FUNKCJE powinien wiedzieć, że prawo wyborcze istnieje.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 12 (16)

  Dot, w dniu 13-03-2019 15:23:58 napisał:

  Dokładnie w punkt. Wybory tylko sołtysa były na kartach. Do rady- nie było kart. Tylko " na gębę"

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  R, w dniu 13-03-2019 17:24:13 napisał:

  To nie było wyborów??? Sołtys i rada mogą być wybierani tylko w głosowaniu tajnym.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  zasada, w dniu 13-03-2019 18:06:42 napisał:

  A gdzie były tajne wybory do rady?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 4 (12)

  olo, w dniu 13-03-2019 20:27:56 napisał:

  szkodam mi Pana Ryszarda,tyle za lata pracy Ludzie wy zli,zawistni Z gory bylo wiadomo ze cos się szykuje A powiedzieli choc panie Ryszardzie -"dziękuję""?????? czy tylko wladza ,bo mieszkancy nigdy nie doceniają

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 11 (15)

  Wiesława, w dniu 13-03-2019 21:10:25 napisał:

  Panie Robercie czy jest Pan jak chorągiewka? Ostatnio Pan i Pana żona po zwolnieniu jej z świetlicy byliście wrogami z czym jawnie się obnosiliście. Natomiast wczoraj wielkie uściski i ilove? Czy to nie jest hipokryzja?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 5 (5)

  Po, w dniu 13-03-2019 21:28:43 napisał:

  Ile głosów uzyskali członkowie rady ani słowa...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -4 (6)

  mieszkanka, w dniu 14-03-2019 10:52:06 napisał:

  Musimy umiec sobie wybaczac.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (9)

  Zamościanin, w dniu 14-03-2019 20:53:48 napisał:

  Ciekawe czy Ci ludzie mają jeszcze lustra w domach? Bo ja bym chyba nie potrafił spojrzeć na swoją facjatę po takich 4 latach nagonki jeden na drugiego.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  Mieszkaniec, w dniu 16-03-2019 12:03:34 napisał:

  Robert uważałem że posiadasz odrobine honoru ale się mocno pomyliłem po tych wyborach

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  Robert, w dniu 16-03-2019 22:28:09 napisał:

  Pani Teresa z świetlicy w której pracuje robi prywatny folwark - czy takie zachowanie nie jest naganne i przełożony tego nie widzi? Może wpływ na to ma funkcja Radnej Gminnej jaką Pani pełni?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Okulista, w dniu 17-03-2019 11:23:49 napisał:

  Zastanawia mnie teraz jedno gdzie ulokują Żonę Pana Radnego Roberta bo owszem Teresa wygryzła ją z roli opiekunki Świetlicy ale teraz po zmobilizowaniu szeregów zapewne będzie dowód wdzięczności... całkiem przypadkowy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Test amortyzatorów
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Skup i sprzedaż części
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)