Dziś mamy 22 kwietnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2019

Kolejne wybory za nami. W Dąbrówce bez zmian

fot. LZ

fot. LZ

Tadeusz Ciesielski po raz kolejny został wybrany na sołtysa Dąbrówki Słupskiej. Wszyscy# mieszkańcy obecni na zebraniu opowiedzieli się za jego kandydaturą.

Przez cztery lata minionej kadencji udało się ogrodzić plac zabaw i częściowo boisko, postawić wiatę i doprowadzić do niej prąd, zbudować płytę do tańca, posadzić 180 tui, zagospodarować osobny wjazd na teren świetlicy wiejskiej. W sołectwie organizowano zabawy dla dzieci, brano udział w dożynkach gminnych i turniejach wsi, współpracowano z Urzędem Miejskim, Szubińskim Domem Kultury i Kołem Gospodyń Wiejskich. W planach jest zbudowanie siłowni zewnętrznej. -Dziękuję za współpracę i zaangażowanie mieszkańców – powiedział Tadeusz Ciesielski, sołtys Dąbrówki Słupskiej. Po podziękowaniach ze strony burmistrza Szubina nadszedł czas na wybory.

Kandydat na sołtysa był jeden – Tadeusz Ciesielski. Otrzymał 40 głosów za – poparli go wszyscy mieszkańcy. Członkami rady sołeckiej zostali: Małgorzata Kurowska, Marcin Szymański, Krzysztof Krawczak, Joanna Dziuban i Edmund Lidmann. Nowowybrany sołtys podziękował za za głosy i obiecał pracować tak, jak pracował do tej pory.

Zebranie było okazją do rozmowy z burmistrzem i radnymi. - W tym roku w ramach inwestycji nie zaplanowano niczego w Dąbrówce Słupskiej – zapowiedział Mariusz Piotrkowski. - Będzie tylko bieżące utrzymanie dróg po zimie i to, co zaplanowaliście w ramach funduszu sołeckiego – dodał. A mieszkańcy zadawali pytania. Co z lampami we wsi? Kiedy na drodze powiatowej będą progi zwalniające? Kiedy będzie dokończony remont drogi do S5? Kiedy będzie przejście dla pieszych? Kiedy zostaną pogłębione rowy na drodze z Dąbrówki na Wrzosy? Kiedy we wsi staną kosze na śmieci? Dlaczego nie ma kontenerów na odpady wielkogabarytowe? Dlaczego nie ma wiaty przystankowej i kostki w miejscu, gdzie dzieci czekają na szkolny autobus? Dlaczego po naszej drodze jeżdżą ciężkie pojazdy przekraczające dozwolony tonaż?

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Deska elewacyjna
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Pokój dzienny/ jadalnia
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Zabieg parafinowy
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Remonty mieszkań
Naczepa platforma
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)