Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 stycznia 2019

Kolejne inwestycje w naszym regionie. Ułatwienia dla rowerzystów

fot. archiwum

fot. archiwum

W połowie stycznia rusza kolejny konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego # Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym między innymi samorządy lokalne mogą uzyskać dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych.

Do tej pory w obecnej perspektywie RPO przekazaliśmy środki na utworzenie 39 ścieżek rowerowych o łącznej długości blisko 150 kilometrów.

- Rower to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale też tani i praktyczny środek komunikacji, z którego mieszkańcy regionu korzystają coraz częściej. Bezpieczne i wygodne ścieżki zachęcają, by wybrać rower jako alternatywę dla samochodu. Dlatego też przygotowaliśmy kolejny już konkurs, w którym można uzyskać dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać też związki jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego i samorządowe jednostki organizacyjne. Projekty mogą obejmować budowę i przebudowę ścieżek rowerowych, a kwota przeznaczona na dofinansowanie to 4,3 mln złotych. Konkurs trwa od 14 do 25 stycznia. Więcej informacji na stronie mojregion.eu.

W najbliższym czasie powinniśmy poznać także wyniki naborów w trzech konkursach RPO, dotyczący ścieżek rowerowych. Do podziału między samorządy lokalne jest w sumie 32 miliony złotych. 

materiał: Beata Krzemińska

 

Oceń artykuł: 9 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  erwin, w dniu 09-01-2019 16:00:36 napisał:

  Kcynia, obudzcie sie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  Mn, w dniu 09-01-2019 21:17:25 napisał:

  Nakło Potulice Gorzeń Łochowice koniecznie mamy XXI wiek ta ścieżka jest bardzo potrzebna obudźcie się radni w końcu coś nam się należy ludzie do pracy mogli by dojeżdżać rowerami a nie samochodem

  odpowiedz

  • 0 (0)

  gość , w dniu 10-01-2019 19:49:53 napisał:

  w nakle tylko robią ścieżki rowerowe dookoła ronda powinni brać przykład z mroczy

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Rowerzysta, w dniu 12-01-2019 11:10:49 napisał:

  Może ścieżka rowerowa w kierunku Więcborka panie Burmistrzu czas naprawić to co "Było" niemożliwe. Trasa jest bardzo ruchliwą szczególnie latem kierunek morze a bardzo dużo rowerzystów korzysta z tej formy wypoczynku młodzież chętnie by jeździła na treningi ale aż strach ich samych puszczać tyle wypadków się dzieje. Proszę pomyśleć

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Makijaż ślubny
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)