Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2019

Kolejna sesja za nami. Przedstawiono raport o stanie gminy

fot. MM

fot. MM

W czwartek 6 czerwca 2019 r. w Szubińskim Domu Kultury przy ul. Kcyńskiej 13 w # Szubinie odbyła się IX sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.

Przewodnicząca przywitała wszystkich radnych, naczelników wydziałów i przybyłych gości. Następnie Burmistrz Szubina wręczył Medal Honorowego Sędziwoja z Szubina pani Irenie Hałas i panu Janowi Makowieckiemu.

W dalszej części sesji Rady Miejskiej Przewodnicząca Rady przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych.

Następnie Pan Mariusz Piotrkowski - Burmistrz Szubina przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej w okresie od 7 maja 2019 r. do 5 czerwca 2019 r.

W dalszej części posiedzenia przedstawiono raport o stanie Gminy Szubin za 2018 rok.

Następnie radni podjęli uchwały:
- w sprawie absolutorium dla Burmistrza Szubina za 2018 rok.
- zmieniającej uchwałę w sprawie określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających Gminie Szubin i jej jednostkom podległym oraz warunki dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną.
- w sprawie wzoru wniosku o wypłatę zryczałtowanego dodatku energetycznego.
- w sprawie przyjęcia Regulaminu kąpieliska w Wąsoszu nad Jeziorem Wąsoskim.
- w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w Rynarzewie, gm. Szubin.
- w sprawie nadania nazw drogom wewnętrznym, położonym w miejscowości Zamość, gm. Szubin.
- w sprawie powołania Zespołu do spraw zaopiniowania kandydatów na ławników.
- w sprawie zasięgnięcia od Komendanta Wojewódzkiego Policji informacji o kandydatach na ławników.
- zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin.
- zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2019 rok.

Na zakończenie w wolnych głosach radni RM wypowiadali się na temat umieszczania flag na terenie miasta i gminy podczas świąt narodowych i europejskich oraz w sprawie wyborów. Natomiast radny RS zabrał głos w sprawie komunikacji miejskiej oraz filii Wydziału Komunikacji w Szubinie.

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kanapa
Gimnastyka korekcyjna
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Produkty instax
od 37,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Botox
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)