Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

07 października 2018

Kolejna parafia przywitała Jasnogórską Panią. Wierni uczestniczyli w adoracji

fot. TD

fot. TD

Witamy Cię, Jasnogórska Pani... - takim transparentem mieszkańcy parafii pw Św. Wojciecha w # Kołaczkowie powitali kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Liczni wierni w pochodzie wyszli na przywitanie Jasnogórskiej Pani, której obraz  przywiózł ks. proboszcz Jacek Pawelczyk z parafii pw Św. Andrzeja Boboli z Szubina. Po przywitaniu obrazu przez ks. dziekana Mirosława Wdowiaka, proboszcza tutejszej parafii, wierni przeszli do kościoła. W drzwiach kołaczkowskiej świątyni czekał na nich ks. biskup Jan Tyrawa i szubiński dziekan ks. kanonik Tadeusz Lesiński, proboszcz szubińskiej parafii pw Św. Marcina Biskupa.

W rozmodlonym kościele parafianie i ich goście godnie uczcili cudowny obraz Jasnogórskiej Pani w jej wiernej kopii, peregrynującej parafie w całej Polsce 40 lat temu i teraz.


Do tej podniosłej chwili kołaczkowska parafia pw Św. Wojciecha przygotowywała się od tygodnia na Rekolekcjach Świętych prowadzonych przez ks. Romana Rusinka.

O północy została odprawiona Maryjna Pasterka (dziękczynno – błagalna) za dar powołań kapłańskich i zakonnych.
Odbyło się całonocne czuwanie wiernych i prywatne modlitwy w różnych intencjach.

Tekst  - TD

Oceń artykuł: 7 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (14)

  Toro, w dniu 07-10-2018 23:25:37 napisał:

  Twierdzą że nie czczą tego martwego obrazu tylko to co on przedstawia .Nasuwa się zatem pytanie skoro ,,jasnogórska pani,, przyjechała do was dzisiaj to znaczy że jej nie było przez ostatnie czterdzieści lat , i trudno było zanosić modły przez ten czas .Zatem to postępujące upodlenie w tym kraju należy tłumaczyć tym że jesteście przez długi ,długi okres pozbawieni rodzicielskiej opieki ,i to wydaje się nawet logiczne

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -1 (11)

  SNAKE, w dniu 08-10-2018 10:53:53 napisał:

  Toro jesteś żywym dowodem słów G. K.Chestertona „Kiedy człowiek przestaje wierzyć w Boga, może uwierzyć we wszystko''.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Toro, w dniu 08-10-2018 23:14:43 napisał:

  Katolicja Biblia Tysiąclecia drugie przykazanie Księga Wyjścia rozdział 20 werset 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Księga Powtórzonego Prawa 4 rozdział wers 15do 19 :15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - 16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, 17 podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, 18 podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią. 19 Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem. Teraz oceńmy czy będziemy słuchać tego czego naucza KLER w sprawie czczenia martwych przedmiotów , czy prostych nieskażonych nauk z Pisma Świętego ? Ponadto historia bardzo wyrażnie pokazuje że adekwatnie do wzrostu tej ,,pobożności,, w zastraszającym tempie w tym kraju wzrasta podłość ,chamstwo ,złodziejstwo, pijaństwo, mordowanie dzieci, samobójstwa połączone z zabójstwem całych rodzin,gwałty na dzieciach ,pedofilia i homoseksualizm księźy,poniżanie i maltretowanie kobiet itd.Zatem kto dopuszcza się tych okropności ? Wyznawcy i czciciele jasnogórskiej pani wychowani w dobrych katolickich domach,

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Rom, w dniu 09-10-2018 09:17:00 napisał:

  Trudno się z tym nie zgodzić.Niestety ale to prawda.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Pomoc drogowa
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Czytniki kodów kreskowych
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Test amortyzatorów
Meble łazienkowe
Meble łazienkowe
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)