Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

10 października 2018

Kolejna parafia czciła Jasnogórską Panią. „Dzisiaj Matko jesteś z nami...”

fot. LZ

fot. LZ

Kolorowe proporczyki, Maryjne emblematy, udekorowane krzyże i figury. Tak parafianie # ze Słupów przygotowali swoje wioski na przyjazd kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Jednak najważniejsza była modlitwa. W kościele pojawiły się tłumy wiernych.

Liczni parafianie wyszli na przywitanie Jasnogórskiej Pani, której obraz przyjechał do Słupów z parafii św. Wojciecha w Kołaczkowie. Po przywitaniu obrazu przez ks. Leszka Krolla, proboszcza parafii św. Wita w Słupach, wierni w uroczystej procesji przeszli do kościoła na mszę powitania. Po niej modlono się na Apelu Jasnogórskim, a całą noc wierni czuwali na modlitwie przed obrazem. O północy została odprawiona Pasterka w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.  

W poniedziałkowy poranek odśpiewano Godzinki ku czci NMP, odprawiane były msze w intencji dzieci i młodzieży. W samo południe obraz przyjechał do Ciężkowa. Tam, mimo tego, że kościół św. Stanisława Biskupa wciąż jest w remoncie po ubiegłorocznym pożarze, mieszkańcy przygotowali ołtarz przed kościołem. Przez godzinę trwano w modlitwie różańcowej, po której obraz ruszył do kościoła w Słupach na mszę pożegnania.

Parafianie godnie uczcili cudowny obraz Jasnogórskiej Pani w jej wiernej kopii, peregrynującej po całej Polsce 40 lat temu i teraz. Do tej podniosłej chwili parafia pw. Św. Wita przygotowywała się od tygodnia na Misjach Świętych prowadzonych przez ks. Macieja Kuczaka.

Oceń artykuł: 3 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Sołtys z Wąchocka, w dniu 11-10-2018 20:51:01 napisał:

  średniowiecze

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  SNAKE, w dniu 12-10-2018 08:59:21 napisał:

  Sołtys Sredniowiecze to był najwspanialszy okres w dziejach ludzkości. Czyżby nigdy nie zachwyciło cię piękno gotyckich katedr?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypożyczalnia samochodów
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Botox i wypełniacze
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Meble pokojowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)