Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2020

Kolędnicy odwiedzili Chomętowo. To już 14-letnia tradycja

fot. TD

fot. TD

Kolędowanie małych misjonarzy w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w # Chomętowie to już tradycja licząca sobie 14 lat.

W roku 2019/2020 kolędnicy pośpieszyli z pomocą dzieciom w Amazonii. Moderatorem a jednocześnie jednym z czternastu opiekunów ośmiu grup liczących razem 39 małych misjonarzy jest p. Maria Słowik, która w naszej parafii zapoczątkowała to dzieło.

Rozesłanie i kolędowanie miało miejsce w dniach 26 i 27 grudnia 2019r. w całej parafii. Parafianie chętnie otwierali swoje domy i serca nie żałując przysłowiowego grosza. Wszystkie ofiary a było ich dużo wysłano do sekretariatu Papieskiego Dzieła Misyjnego w Warszawie.

Tradycyjnie też 6 I w Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli podczas Mszy świętej, miało miejsce zakończenie i podsumowanie kolędowania .

Na drugą część kolędnicy i sympatycy misji przemieścili się do jurty w Gąbinie, gdzie czekały na nich  gorąca grochówka i słodkości. Spotkanie wzbogacił podróżnik p. Andrzej Kurowski opowiadając o życiu ludzi w Amazonii pokazując wiele rekwizytów.

Spotkanie przeplatane kolędami wzbogacone zostało przez p. Annę Kuśnierz i p. Andrzeja krótką scenką teatralną.

Na zakończenie ks. proboszcz Andrzej Babiński podziękował wszystkim zaangażowanym w dzieło misyjne i wyraził nadzieję na kontynuowanie tej szlachetnej działalności.

materiał: powierzony 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Meble kuchenne
Drukarki kodów kreskowych
899PLN 499PLN
Sprawdzanie geometrii kół
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)