Dziś mamy 19 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Kołaczkowanki wyróżnione. Medal Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

fot. LZ

fot. LZ

10 maja 2019 roku zespół Kołaczkowianki został uhonorowany Medalem# Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w uznaniu zasług dla kultury regionu. To wielkie wyróżnienie dla wszystkich członków zespołu.

Medale zostały wręczone w Urzędzie Wojewódzkim podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Matki. Organizatorami uroczystości były Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych oraz Wojewódzka Rada Koła Gospodyń Wiejskich. - Dzisiaj nie ma chyba żadnej takiej gminy, żadnego samorządu, który nie korzysta z państwa charyzmy i zaangażowania w działalność społeczną. To, co panie robią, to w jaki sposób się odbywa, to pokazuje jaką wartością jesteście  dla mieszkańców, dla społeczeństwa – mówił Mikołaj Bogdanowicz. Podkreślał też, że bardzo mocnym wzorem dla młodzieży jest to, w jaki sposób można inaczej spędzać wolny czas i angażować się w życie lokalnej społeczności.

W uznaniu zasług w działalności społecznej, Medale Wojewody Kujawsko-Pomorskiego otrzymały: Marianna Radzięda, Renata Bolko, Małgorzata Grzecy, zespół „Lutowianie” oraz zespół „Kołaczkowianki” z gminy Szubin.

Uzdolnione muzycznie mieszkanki Kołaczkowa i okolic śpiewają głównie piosenki ludowe i okazjonalne. Ten ludowy zespół powstał w 2002 roku z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Kołaczkowie. Pomysłodawczynią była Maria Katafiasz.

„Kołaczkowianki” występują w strojach ludowych. Zespół promuje nie tylko Kołaczkowo, ale i całą gminę Szubin na przeglądach, konkursach, dożynkach. Występowali m.in. w Bydgoszczy, Toruniu, Szubinie, Żninie, Nakle, Mroczy, również w Częstochowie i Licheniu. Zdobywali puchary na Wojewódzkich Festiwalach Pieśni Ludowych w Inowrocławiu i Sępólnie Krajeńskim (w latach 2011 – 2016), również w Golubiu – Dobrzyniu w 2006 roku. W 2008 roku Kołaczkowianki zaśpiewały na Ogólnopolskich Dożynkach na Jasnej Górze w Częstochowie. W 2009 roku wystąpiły w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. W 2016 roku brały udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Ludowych w Licheniu. Wielokrotnie włączały się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Justyna, w dniu 21-05-2019 19:58:32 napisał:

    Gratulacje!!!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Zabieg parafinowy
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)