Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

05 marca 2019

Klub Aktywni Razem. Integracja pokoleń

fot. pow

fot. pow

Do Samorządowego Przedszkola nr 2 zawitali niesamowici goście, uczestnicy Klubu Aktywni Razem,# działającego przy M-GOPS Szubin.

Podczas warsztatów muzyczno-tanecznych dzieci i seniorzy wzmacniali więzi międzypokoleniowe z wykorzystaniem muzyki i tradycji regionu Pałuk. Dziecięcy ludowy zespół Pałuczaczki  zaprezentował kulturę pałucką w tańcach i gwarowym śpiewie. Uczestnik Klubu Aktywni Razem, który jest twórcą ludowym wygłosił utwory własnego autorstwa związane z naszą Małą Ojczyzną. Goście zaśpiewali biesiadne piosenki, wcześniej ćwiczone na warsztatach. Muzykę na żywo przygrywali muzycy, członkowie Stowarzyszenia Get Up. 

W podziękowaniu za spotkanie, przedszkolacy mogli spróbować pograć na instrumentach np. na tank drumie. Integrację zakończyła wspólnie zaśpiewana piosenka „Szubin nad Gąsawką”. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Aktywni Razem”, który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wspólne  spotkanie przyczyniło się do przekazania pięknych treści umożliwiających wzajemne korzyści płynące ze współpracy międzypokoleniowej.

Materiał: Jolanta Storzyńska/ Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 23 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)